Styling | Stužková

Chystáte sa na stužkovú?

Potom nezabudnite zladiť všetky detaily! Šaty, topánky, doplnky a samozrejme aj účes musia byť dokonalé. Poradíme vám aké účesy sú túto sezónu in, ale i to, ktoré z nich vám pristanú.

Stužková je oficiálna udalosť, na ktorej chceme vyzerať nielen nezabudnuteľne, ale i elegantne. Klasické a obľúbené účesy na stužkovú sú vlny, jemne stočené pramene vlasov, či drdoly. Veľmi populárne sú tzv. vyčesané účesy (updo). Na stužkových sa v posledných rokoch objavujú aj ofiny, či medzi vlasovými stylistami často uprednostňované geometrické strihy vlasov.

Spoločenské účesy vhodné na stužkovú by ste mali rovnako ako pred každou takouto udalosťou v kaderníctve vopred vyskúšať, aby ste predišli sklamaniu. Viete, na čo ešte nesmiete zabudnúť?

  • Radikálnu zmenu účesu robte vždy aspoň už týždeň pred stužkovou.
  • Vyskúšajte si, čo všetko váš účes vydrží za použitia rôznych stylingovových prípravkov.
  • Overte si, či lak alebo tužidlo, nenechávajú na oblečení stopy.
  • Ak máte novú farbu, vlasy si pred stužkovou minimálne dvakrát umyte, aby ste zabránili prípadným farebným škvrnám na oblečeniu.

Túto sezónu vyhráva prirodzenosť!

Zapletaný drdol

Moderné účesy na stužkovú by mali byť prirodzené. Budúce maturantky si môžu dovoliť ležérne účesy z ktorých nedbalo padajú pramene alebo strapaté účesy. Výbornou voľbou sú aj hladké uzly, ale v úplne jednoduchom štýle.

Naše tipy: Vytvorte si zapletaný drdol: Začnite v oblasti čela, vrchné vlasy nedbalo zapleťte do Francúzskeho vrkoča na jednu stranu. Vrkoč ďalej zapletajte už klasickým spôsobom až ku končekom vlasov. Zopnite zvyšné vlasy do napnutého drdolu.  Nabok zapletený vrkoč upravte a zachyťte pomocou sponiek na vrchu už vytvoreného drdolu.

Video: Styling troch odlišných drdolov

Máte radšej jednoduchosť a eleganciu zároveň?

null

Začesané vlasy budú pre vás správnou voľbou. Vlasy umyte, vyfénujte a vyrovnajte ich žehličkou na vlasy. Štylkou natupírujte vlasy na  vrchu hlavy. Teraz začešte vlasy jemne dozadu. Naneste trochu gélu na vrchné a bočné vlasy. To vám zaručí uhladený look a poddajné vlasy na mieste.

Niečo pre maminu i dcéru?

Banán so špirálou

Ak hľadáte univerzálny účes, ktorý bude svedčiť mladej maturantke i jej mamine, potom je víťazom klasický vyčesaný účes banán so špirálou.

Účes sa hodí na oficiálne udalosti, plesy a slávnosti a z každej ženy vytvorí krásnu dámu. Konce zatočených vlasov môžete zatočiť do špirály, skryť a zaistiť ich pomocou vláseniek.

Video: Ako si vytvoriť účes Banán