Muži milujú účes Shag

Getty Images

Popom inšpirovaný „Shag“ je nový trendy účes roku 2012, či už je krátky, stredne dlhý, vrstvený alebo strapatý. Muži po celom svete objavujú tento štýl. Ukážeme vám, ako nosia ofiny mužské hviezdy.

Účes „Shag“ bol vytvorený kaderníkom Paulom McGregorom. Je preň charakteristické, že vlasy sú vrstvené s rôznymi dĺžkami. Vlasy sú bohaté v hornej časti hlavy a na okrajoch sa stenčujú do prameňov.

V sedemdesiatych rokoch začal byť Shag súčasťou účesov tak mužov ako i žien. Mick Jagger a ďalšie dobre známe hviezdy si tento ležérny účes hneď zamilovali. To nie je vôbec prekvapujúce vzhľadom na mnoho výhod, ktoré tento účes ponúka. Presvedčte sa sami.

Shag pre pánov je späť v plnej sile

Vlasy sú postupne zostrihané, rozvetvené v rámci účesu, môžu byť veľmi krátke, alebo siahať až k ramenám. Nám sa najviac pozdáva Shag s cestičkou na stred. Samozrejme, máme na mysli nepravidelnú a strapatú cestičku, ktorou dosiahnete strapatý look. Je jasné, že neupravený look môže byť pre ženy veľkým lákadlom. Shag je skrátka odrazom zábavy, otvorenosti a mladistvej nonšalancie. Shag vyzerá tiež výborne v prechodnom období do nového účesu. Muži zbožňujú jednoduchý štýl.

Účesy pre mužov: Stylingové tipy pre Shag

Vlasy najprv umyte šampónom, naneste do nich penové tužidlo a vyfénujte. Pri fénovaní si pomocou prstov vytvorte strapatý look. Vlasy následne vytvarujte tak, ako sa vám to páči. Nechajte vlasy vyschnúť prirodzene na vzduchu. Ak máte redšie vlasy votrite si do vlasov trochu penového tužidla pre objem vlasov predtým, než si začnete sušiť hlavu jej pohadzovaním hore dolu. Naneste si na prsty trochu stylingového gélu a následne ho aplikujte do vyschnutých vlasov. Toto vám zaručí lepšiu štruktúru účesu. Použite vosk na vlasy, ktorým zdôrazníte jednotlivé pramene a končeky vlasov. Hustá brada vyzerá k strapatej ofine viac než dokonale.

Účesy pre mužov: Ako na perfektný Shag

Gél a vosk nie sú jedinými nástrojmi, ktoré dodajú účesu ten správny tvar. Melír je tiež skvelým trikom. Keith Urban zvolil niekoľko odtieňov melíru, zatiaľ čo Owen Wilson použil jemnejšie odtiene jednej farby s tým istým zámerom.

Dúfame, že v našej galérii mužských účesov hviezd nájdete tú správnu inšpiráciu pre váš účes.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...