Dlhé vlasy: Ako ich udržať krásne?

Dlhé vlasy si vyžadujú ale i zaslúžia pozornosť. Než vaše vlasy dosiahli dĺžku po ramená, museli uplynúť aspoň tri roky. To znamená, že zažili približne 300 umytí a fénovaní. 

Dlhé vlasy
Dlhé vlasy: Obdivujte krásu s láskou ošetrovaných dlhých vlasov.

Pre všetky dlhé vlasy platí: v smere od korienkov ku končekom sú vlasy čoraz náchylnejšie na poškodenie. Rozštiepené končeky sú postrachom každej dlhej hrivy. Bohužiaľ, ak sa vám raz končeky vlasov rozštiepia, je len jediná cesta - ostrihať ich. Štiepeniu končekov vlasov sa môžete vyhnúť používaním ochranných vlasových produktov a pravidelnou kontrolou stavu vašich vlasov. Vďaka tomu máte príležitosť a čas používať správne produkty pre starostlivosť o vlasy. 

Dlhé a krátky vlasy si vyžadujú rozličnú starostlivosť. Vaše vlasy by nič nemalo zaťažovať pri korienkoch, avšak používanie kondicionéru je potrebné na končeky vlasov. Čo môže byť celkom náročná úloha. Používanie správnych vlasových produktov vám však prinesie dobré výsledky. 

Deväť tipov pre správnu starostlivosť o dlhé vlasy

 • Samotné umývanie dlhým vlasom nestačí. Musíte použiť kondicionér po každom umytí a špeciálnu vlasovú kúru raz do týždňa.
 • Rozčešte si vlasy predtým, ako ich umyjete. Počas umývania sa vám zbytočne nezapletú.
 • Nikdy si nedávajte vlhké vlasy do copu. Rozpustené vlasy rýchlejšie vyschnú. Okrem toho sú vlhké vlasy náchylnejšie na poškodenie. Aj obyčajná gumička do vlasov môže vlasy poškodiť.
 • Netrite vlhké vlasy uterákom v snahe osušiť ich. Namiesto toho pritlačte uterák na vrchnu hlavy a pomaly ho stláčajte smerom ku končekom vlasov. Uterák absorbuje vodu a nepoškodí jemnú pokožku hlavy.
 • Kovové sponky alebo gumičky bez látkového povrchu sú vyslovene zakázané. Časom totiž poškodia ochrannú vrstvu vlasu a výsledkom sú krehké a lámavé vlasy.
 • Doma si nechajte vlasy rozpustené. Buďte nežné k svojim vlasom a vyhýbajte sa účesom s copom, uzlom alebo vrkočom. Ak nemáte rady vlasy v tvári, použite čelenku (vyhnite sa však plastovým čelenkám).
 • Nechajte vlasy prirodzene schnúť tak často, ako je to len možné.
 • Vždy, keď je to možné, použite pri fúkaní vlasov studený vzduch. Ak musíte použiť teplý vzduch, fénujte vlasy zo vzdialenosti aspoň 15 centimetrov. 
 • Používajte kefu s prírodnými štetinami - dodáte tak vlasom krásny lesk. Čím bližšie sú štetiny pri sebe, tým krajší lesk vlasy budú mať. 
Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...
 • Dlhovlasí muži

  Muži

  Dlhovlasí muži
  ...

  Nie každý muž si môže dovoliť dlhé vlasy. Chce to správny štýl a postoj.

  ...