Aktívna a štýlová – Účesy slávnych športovkýň

Getty Images

Existuje množstvo účesov ktoré sa hodia nech robíte čokoľvek – beh počas horúcich dní, upratovanie domu a záhrady, alebo ďalšie športové aktivity poháňajúce naše ambície. Pozrite sa, či si dokážete nájsť chvíľku času medzi vašimi aktivitami na vyskúšanie jedného, či viacerých krásnych účesov pre šport. Prezradíme vám tipy a triky, ukážeme vám fotky a tiež video od Armina Morbacha, ktoré vám pomôže k vytvoreniu mnohých variácii copu.

Športovkyne potrebujú účesy, ktoré sú pohodlné, jednoduché na úpravu a tiež vyzerajú veľmi dobre aj počas súťaže. Samozrejme, športovkyne sú expertky pri výbere vhodného účesu pre ten-ktorý šport. Kto iný trávi niekoľko hodín denne na tréningu a súťažiach? Trojnásobná olympijská víťazka Sanya Richards-Ross (na fotke hore) má tiež veľkú prax s úpravou účesov a samozrejme, talent na mnoho ďalších vecí. Jamajská bežkyňa reprezentuje USA v kategórii beh na 400m. Špecializuje sa na 400 metrové dráhy. Aby udržala svoje stredne dlhé vlasy preč z tváre, zapletá si predné vlasy, pričom začína so zapletaním na jednej strane nad čelom. Vrkoč končí na druhej strane rovnako nad čelom.

Styling: Vytvorte cestičku nabok a začnite so zapletaním asi pol centimetrového prameňa vlasov od cestičky cez čelo. Následne zachyťte koniec vrkoča v oblasti uší na druhej strane pomocou gumičky, sponiek a vláseniek.

Pripraviť sa, pozor, štart a pripravte svoje vlasy na tréning.

Stylingové nástroje pre športové účesy

Lietajúce vlasy môžu pri športe prekážať. Správne stylingové nástroje vám pomôžu vlasy skrotiť a udržať na mieste, vďaka čomu si váš účes udrží tvar aj počas náročného cvičenia a tréningu.

Medzi potrebné nástroje patrí čelenka, gumičky, sponky, lak na vlasypenové tužidlo pre objem a vosk na vlasy.

Športové účesy – Tipy a triky

Vlasy udržíte pod kontrolou vďaka čelenke na vlasy. Čelenky nielen že držia vaše vlasy, ale vďaka ich farebnosti môžu byť výbornou súčasťou vášho outfitu.

Upravte si vlasy nad čelom do štýlovej pätky, tak vás vlasy nebudú obťažovať, či rušiť vašu koncentráciu. Ofinu môžete vypnúť dozadu, alebo rozdeliť cestičkou na strany pomocou sponiek alebo vláseniek tak, aby vás vlasy nerozptyľovali.

Uistite sa, že používate gumičky bez kovových častí, ktoré by mohli vaše vlasy zbytočne poškodiť a viesť k ich vypadávaniu.

Dúfame, že vás naša galéria fotiek inšpiruje vyskúšať jeden, či viac trendy športových účesov.

V tomto videu vám kaderník a umelecký maskér Armin Morbach predvedie svoje umenie. Tentokrát vám ukáže variácie najobľúbenejšieho športového účesu – copu.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...