Skip to Content

Športovci a starostlivosť o vlasy

Keď skončí tréning a hry v teréne, muži chcú byť vo skvelej forme aj čo sa týka ich vzhľadu. Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Tieto faktory si vyžadujú špeciálny režim v starostlivosti o vlasy. Prezradíme vám dôležité fakty o produktoch a stylingu pre športovcov.

Športové disciplíny ako tenis, plávanie, surfovanie a beh zabezpečujú skvelú zábavu, endorfíny a sú súčasťou zdravého životného štýlu. Tieto aktivity a prostredie, v ktorom ich vykonávame, však môžu pre vlasy a pokožku hlavy znamenať neželaný stres. Takže po radovánkach strávených na ihrisku či v bazéne je dôležité vlasom poskytnúť správnu starostlivosť. A praktický účes sa tiež počíta.

Atléti: ako si udržať príťažlivé vlasy

Vlasy vyzerajú najlepšie, ak majú dostatok vlhkosti a vzduchu. Aby tie vaše boli čo najlesklejšie, máte chuť stiahnuť si kúpaciu čiapku či čelenku hneď, ako je to možné. Dbajte na to, aby ste si hneď po športovaní dôkladne rozčesali vlasy. Tento rituál z nich pomôže odstrániť soľ a pot.

Vlasy a pokožku hlavy si opláchnite vlažnou vodou. Potom si ich umyte jemným šampónom a ošetrite kondicionérom. Po umytí vlasy pomocou uteráku jemne osušte. Ideálna starostlivosť o vlasy však nekončí použitím šampónukondicionéru. Česanie vlasov hrebeňom či kefou s kančími štetinami funguje najlepšie. Tento materiál vyhladí vlasové vlákna a stimuluje krvný obeh v pokožke hlavy. Nakoniec vlasy nechajte uschnúť voľne na vzduchu.

Strihy a účesy pre športovcov

Športovci a starostlivosť o vlasy

Pretože vlasy atlétov pravidelne prichádzajú do styku s potom, špinou, chlórom a slanou vodou, optimálnym riešením sú nekomplikované strihy a účesy. Najvhodnejší look pre mužov holdujúcich športu je taký, ktorý vyzerá skvele dokonca aj vtedy, keď si vlasy nijak neupravujú a nechajú ich len voľne uschnúť.

Vľavo: Jednoduché strihy sú pre športovcov ideálne.

V porovnaní s krátkymi strihmi, môžu byť aj dlhé vlasy šikovnou voľbou pre atléta. Dlhšie vlasy si môžu totiž bez problémov stiahnuť do copu. V pracovnom nasadení strávi napr. Zlatan Ibrahimovič mnoho času na futbalovom ihrisku. Jeho drdol  (vľavo) a polovyčesaný drdol (vpravo) predstavujú praktické stylingové riešenie, ktoré mu naozaj pristane.   

Vľavo: Zlatan Ibrahimovič je skvelý futbalista. Neskóruje však len na ihrisku ale aj vo výbere účesov. 

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...