Kedy používať produkty s obsahom silikónov

Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať. Prezradíme vám, ako dodať hrubým a lámavým vlasom hodvábny lesk a ako „nafúknuť“ objem a udržať tvar jemných vlasov.

Silikóny sú veľmi efektívne, hodnotné a aktívne zložky v kozmetických prípravkoch. Druhy silikónov používané v produktoch na vlasy sú vyvinuté tak, aby slúžili na konkrétne účely. Spotrebiteľ má možnosť vybrať si výrobky, ktoré ich obsahujú alebo tie, ktoré sú vyrobené bez nich. Či by ste do svojej kozmetickej výbavy mali zaradiť aj šampóny alebo styling so silikónmi, záleží na type vašich vlasov a na tom, čo od týchto výrobkov očakávate. 

Produkty so silikónmi: Hebkosť a hodvábny lesk

Najdôležitejšou prednosťou silikónov je ich schopnosť vytvoriť tenký film okolo každého vlasového vlákna. Vďaka tomuto „ochrannému plášťu“ žiaria vlasy leskom a sú hladké ako hodváb. Každý vlas pôsobí zdravo a splýva s ostatnými v hustých vrstvách odrážajúcich svetlo. Suché a nepoddajné vlasy mimoriadne dobre reagujú na silikóny vo vlasových prípravkoch. Silikóny im prinavrátia prirodzený a zdravý vzhľad, zvyšujú ich lesk a dodajú im poddajnosť.   

Produkty bez silikónov: Objem a pevnosť pre jemné vlasy

Pokiaľ vaše vlasy nie sú vážne poškodené, a ak sú zároveň jemné a bez objemu, budú pre vás najlepšou voľbou produkty bez obsahu silikónov. Úprava účesov bude pre vás jednoduchšia, a požadovaný objem dosiahnete tiež ľahšie práve v prípade, že povrch vlasov nebude obalený vrstvou silikónov.

Rôzne časti vašich vlasov možno budú potrebovať odlišný typ starostlivosti. Ak je to aj váš prípad, máte možnosť použiť jeden prípravok v oblasti korienkov a ďalší naniesť na končeky. Môžete napr. zvoliť tento postup: penové tužidlo bez silikónov votrieť do jemne poškodených vlasov pri korienkoch a na ošetrenie poškodených končekov použiť kondicionér s obsahom silikónov.  

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...
 • Dlhovlasí muži

  Muži

  Dlhovlasí muži
  ...

  Nie každý muž si môže dovoliť dlhé vlasy. Chce to správny štýl a postoj.

  ...