Skip to Content

Kedy používať produkty s obsahom silikónov

Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať. Prezradíme vám, ako dodať hrubým a lámavým vlasom hodvábny lesk a ako „nafúknuť“ objem a udržať tvar jemných vlasov.

Silikóny sú veľmi efektívne, hodnotné a aktívne zložky v kozmetických prípravkoch. Druhy silikónov používané v produktoch na vlasy sú vyvinuté tak, aby slúžili na konkrétne účely. Spotrebiteľ má možnosť vybrať si výrobky, ktoré ich obsahujú alebo tie, ktoré sú vyrobené bez nich. Či by ste do svojej kozmetickej výbavy mali zaradiť aj šampóny alebo styling so silikónmi, záleží na type vašich vlasov a na tom, čo od týchto výrobkov očakávate. 

Produkty so silikónmi: Hebkosť a hodvábny lesk

Najdôležitejšou prednosťou silikónov je ich schopnosť vytvoriť tenký film okolo každého vlasového vlákna. Vďaka tomuto „ochrannému plášťu“ žiaria vlasy leskom a sú hladké ako hodváb. Každý vlas pôsobí zdravo a splýva s ostatnými v hustých vrstvách odrážajúcich svetlo. Suché a nepoddajné vlasy mimoriadne dobre reagujú na silikóny vo vlasových prípravkoch. Silikóny im prinavrátia prirodzený a zdravý vzhľad, zvyšujú ich lesk a dodajú im poddajnosť.   

Produkty bez silikónov: Objem a pevnosť pre jemné vlasy

Pokiaľ vaše vlasy nie sú vážne poškodené, a ak sú zároveň jemné a bez objemu, budú pre vás najlepšou voľbou produkty bez obsahu silikónov. Úprava účesov bude pre vás jednoduchšia, a požadovaný objem dosiahnete tiež ľahšie práve v prípade, že povrch vlasov nebude obalený vrstvou silikónov.

Rôzne časti vašich vlasov možno budú potrebovať odlišný typ starostlivosti. Ak je to aj váš prípad, máte možnosť použiť jeden prípravok v oblasti korienkov a ďalší naniesť na končeky. Môžete napr. zvoliť tento postup: penové tužidlo bez silikónov votrieť do jemne poškodených vlasov pri korienkoch a na ošetrenie poškodených končekov použiť kondicionér s obsahom silikónov.  

Súvisiace články
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...
 • Milovníčkam dobrodružstva: Trendy cop

  Trendy účesy 2019

  Milovníčkam dobrodružstva: Trendy cop
  ...

  Schwarzkopf TrendLooky 2019 boli navrhnuté pre silné, sebaisté ženy. Expert na vlasy, Armin Morbach, vytvoril celkovo päť účesov. Predstavujeme Vám jeden z nich: Trendy cop.

  ...