Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

Getty Images

Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče už stihli obsadiť prehliadkové móla, červené koberce aj ulice. Prečo sa modelky, hviezdy a trendsetteri z ulice zamilovali do tohto športového účesu? Niet pochýb: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

Z boxerského ringu do módnej extraligy! Zapletaný účes Hillary Swank z oceňovaného filmu Million Dollar Baby sa preboxoval až na vrchol – prepadlo mu množstvo módnych guru. A to doslova, pretože tieto vrkoče zo seba najskôr museli striasť imidž cool účesu pre bojový šport, až potom prerazili vo svete módy a ulovili srdcia celebrít i módnych návrhárov. Tieto dva strohé vrkoče zapletené tesne na hlave už nie sú „in“ len pri tréningu či vo fitness štúdiu ale kedykoľvek a kdekoľvek (dokonca aj na slávnostných podujatiach). Pre zapletaný boxerský účes je najdôležitejším kritériom kontrast. Síce asociujú športové outfity ako tričká a legíny, no najlepšie sa hodia k ultra ženským lookom. Dodajú im totiž silu a sebavedomie, ktoré si okamžite všimnete! Ďalším plus pre priberený vrkoč vo francúzskom štýle je, že má nezničiteľnú výdrž – dlhšiu než 12 hodín. Všetko zostane na svojom mieste a v perfektnom stave.   

Návod na styling: Boxerské vrkoče

Boxerské vrkoče
Dokonale zvládnuté boxerské vrkoče: Návrhárka Isabella Rose Taylor stavila na klasickú verziu.

Ešte stále váhate? Nehádžte rukavicu do ringu, boxerské vrkoče sadnú každému. Možno budete pri zapletaní potrebovať pomoc kamarátky, ale s trochou tréningu sa rýchlo stanete profesionálkou. Základom je rovný vzhľad vrkočov. Ste pripravená na túto výzvu?

Čo budete potrebovať: Vlasy po plecia alebo dlhšie, hrebeň, tužidlo, spona, dve tenké gumičky, lak na vlasy a dávka trpezlivosti

Ako si upraviť účes šampiónov:

1. Najskôr si do ešte vlhkých vlasov votrite tužidlo o veľkosti tenisovej loptičky, aby boli tvarovateľné a dalo sa s nimi jednoduchšie pracovať. Potom si vlasy vyfúkajte.

2. Vlasy si rozčešte, rozdeľte presnou cestičkou v strede pomocou štylky na dve časti.

3. Jednu časť vlasov si zopnite sponkou nabok a začnite pracovať z tou druhou (tip: ak ste praváčka, začnite napravo a opačne). Nad čelom oddeľte tri tenké pramienky a zapleťte si ich vertikálne do francúzskeho vrkoča smerom ku krku. Táto technika vyžaduje pribrať vždy trochu vlasov do každého prameňa striedavo vpravo a vľavo.   

4. Nakoniec stiahnite koniec vrkoča tenkou gumičkou (najlepšie vo farbe vlasov).

5. Teraz sa presuňte na druhú stranu a vlasy si zapleťte rovnakým spôsobom. Dbajte na to, aby vzdialenosť k uchu a k cestičke v strede zostala rovnaká ako na protiľahlej strane.

6. Nakoniec účes spevnite lakom alebo si v rukách rozotrite trocha gélu s leskom a prejdite si ním po vrkočoch. Hotovo!

V našej galérii nájdete aj ďalšie cool verzie boxerských vrkočov.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...