Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

Zapletané účesy lámu rekordy popularity – nosia ich snáď všetky ženy. Tentoraz sme zaostrili na tzv. holandské vrkoče. Našťastie ani oni nevyžadujú príliš veľa zručnosti, nejde totiž o komplikovanú techniku. Keď si ju osvojíte, zistíte, že tento štýl zapletania je dômyselný a jednoduchý zároveň. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.  

Vrkoče sa medzičasom zbavili imidžu malého dievčatka a udomácnili sa na hlavách trendsetteriek po celom svete. Ale prečo sú znova také obľúbené? Dôvodov je niekoľko: Základom úspechu tohto stylingového „evergreenu“ je predovšetkým jeho nápaditosť a mnohotvárnosť. Pôvabný zapletaný účes nikto neprehliadne! Francúzsky, rybí, pierkový, alebo čipkovaný vrkoč... Neverili by ste, koľko techník a štýlov zapletania vlasov existuje. A ktorý si vybrať? Odporúčame vám vyskúšať ich čo najviac! Máte chuť naučiť sa holandský vrkoč? Momentálne je horúcim hitom medzi účesmi.     

Čo je holandský vrkoč?

Ako si vytvoriť holandské vrkoče
3D efekt: Holandské vrkoče vždy vyzerajú vyvýšene, a to vďaka špeciálnemu spôsobu zapletania.

Holandské vrkoče pôsobia, ako by ste ich len priložili na vlasy. Jasne vystupujú a vytvárajú hustejší dojem než klasické vrkoče. Technika ich úpravy totiž pripomína francúzsky vrkoč – ale s opačným postupom. V tom je ten rozdiel: namiesto toho, aby ste nový pramienok vlasov vždy položili na ten predchádzajúci, vlasy sa zapletajú zospodu. Výsledkom je 3D efekt. 

Holandské vrkoče krok za krokom:

Perfektné vrkoče vyžadujú dokonalú prípravu. Aby boli vaše vlasy dostatočne tvarovateľné a účes niečo vydržal, nemali by byť čerstvo umyté. To zaručí, že z vrkoča tak jednoducho neuniknú. Ďalšou možnosťou je použitie suchého šampónu. Dodá im extra objem a trendy matný vzhľad.   

1. Začešte si vlasy dozadu a nad čelom ich prstami rozdeľte na tri časti

2. Pramienok sprava podložte pod pramienok v strede.

3. Potom podložte pramienok zľava pod ten v strede.

4. Pokračujte týmto spôsobom a striedavo podkladajte vonkajšie pramienky pod stredný pramienok, postupne pridávajte k pramienkom viac a viac vlasov.   

5. Keď sa dostanete ku krku, jednoducho vlasy zapleťte až ku končekom, ale neprestávajte zapletať tzv. „zospodu“.

6. Nakoniec účes zafixujte lakom na vlasy a hotovo!

Trendy tip: Pri zapletaní si môžete vypomôcť užitočným trikom na dosiahnutie väčšieho objemu. Stačí po skončení zapletania jednotlivé pramienky vo vrkoči jemne roztiahnuť. Zaručí vám to bohatý objem a ležérny vzhľad.   

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...
 • Dlhovlasí muži

  Muži

  Dlhovlasí muži
  ...

  Nie každý muž si môže dovoliť dlhé vlasy. Chce to správny štýl a postoj.

  ...