Skip to Content

Swag je späť! Stupňovitý look pre dlhé vlasy

V novom roku sa máme na čo tešiť – rúti sa na nás „swag“! Nová variácia legendárneho swagu zahŕňa hustú ofinu a pružné vlny. Tento cool účes je v súčasnosti medzi hviezdami skutočným hitom a udomácnil sa aj na pouličnej scéne. Pravda je, že postupný strih vyzerá skvele na každom a nevyžaduje takmer žiadny styling.

Zabudnite na „lob“, „wob“ aj na účes po plecia: vyskúšajte „swag“! A čo to vlastne  je? Nejde o slangový výraz mladých z roku 2011, ale o účes pre rok 2016, ktorý musíte mať!

Čo je „swag“?

Je to akási obmena klasického shagu (výrazne odstupňovaný strih s ofinou a kratšími vrchnými vlasmi), no tento cool účes má svoje vlastné pravidlá. Objemnejší, kučeravý a veľmi ležérny: Trendy strih na rok 2016 vie, čo je to štýl. Aj v tomto prípade sú charakteristickým znakom postupne zostrihané vlasy. Ďalší prvok: dlhá ofina a mäkké vlny. Strih „shag-swag“ funguje s dlhými aj krátkymi vlasmi, no absolútne neprehliadnuteľný bude, ak vaše pramene siahajú nižšie než po ramená (ako sme to videli na Lindsey Wixson).  

Komu pristane „swag“?

Vážne, každý môže nosiť swag! Stačí prispôsobiť dĺžku ofiny proporciám vašej tváre – to je recept na jedinečný „wow“ look! Dokonca aj okrúhle tváre (ako Michelle Williams), ktorým bohatá ofina swagu zvyčajne príliš nepristane. Jednoducho si ofinu upravte diagonálne do strany, alebo ju rozdeľte v strede ako oponu a nechajte ubiehať doľava a doprava (ako na fotke). Aj v prípade jemnejších, redších vlasov by ste mali radšej zvoliť strih ofiny prehodenej smerom do strany, tak vám totiž nevezme príliš veľa objemu zo zvyšku vlasov.  

Swag je späť!
Michelle Williams sa rozlúčila so svojím svetoznámym krátkym pixie a teraz nosí swag.

Ako funguje „swag“?

Kľúčom k úspechu účesu „swag“ je strih! Pri takomto postupnom strihu sa odstupňovanie pramienkov robí nožom alebo prestrihávacími nožničkami so zúbkovanou hranou. Najlepší výsledok dosiahnete, ak budú vlasy strihané v suchom stave. Je to dôležité hlavne pre odhad a tvarovanie toho, akým spôsobom budú vlasy v účese padať a tiež pre stanovenie dĺžky ofiny.

Povedzte posledné zbohom tupým strihom, rovným a čistým líniám – swag totiž žije na úplne inej, pružnej a roztopašnej vlne. Výraznejšie oddelenie jednotlivých stupňov nie je treba, nechajte ich mäkko splývať jeden do druhého. Ofina by určite mala byť bohatšia a mala by sa postupne zvažovať do strán.  

Swag je späť!
Dakota Johnson nosí jemnú verziu swagu s polodlhými vlasmi.

Ten pravý styling účesu „swag“

Áno, toto je presne taký jednoduchý účes ako aj vyzerá. Vstaňte, trochu ho našuchorte a ste pripravené vyraziť! Presne to robí swag neodolateľným. Postupne zostrihaný zvlnený strih s ofinou nám umožňuje cítiť sa slobodné a nezávislé – ďaleko od akýchkoľvek stylingových pravidiel. Stačí vyskočiť z postele a okamžite vyzeráte skvele!

Ak však máte čas a chuť na trochu zložitejšiu úpravu, swag je pripravený. Môžete vyskúšať napr. divoký rockerský štýl à la Freja Beha Erichsen.

Ako na to: Do uterákom vysušených vlasov aplikujte trochu spreju s obsahom soli a vyfúkajte si vlasy v predklone. Vzduch z fénu by však nemal byť príliš horúci, vlažnejší dodá vašim vlasom príjemnú štruktúru. Obzvlášť dobrý tvar a objem dosiahnete tak, že si vlasy ešte dotvarujete prstami. Pozor, nezabúdajte na ofinu!

V prípade, že jemné vlny nie sú na vás dosť divoké, siahnite po kulme. Na záver si ale kučery rozčešte, aby ste získali požadovaný objem.

Freja Beha Erichsen nosí dlhú, kučeravú verziu swagu.
Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...