Vlásenky, štipce a spol.: Stručný sprievodca stylingovými vychytávkami

Aké kadernícke pomôcky sa hodia k akému účesu? Všetko vám objasníme a prezradíme, ako tieto malé doplnky správne používať na zopnutie, stiahnutie a styling vlasov.

Praktické, štýlové a nenahraditeľné: Štipce a ďalšie kadernícke doplnky sú maličkosti, bez ktorých sa nezaobíde žiaden dokonalý look. Predtým, než odhalíme, na aké účesy sú určené, vám ich stručne predstavíme:

Vlásenky

Dekoratívne a praktické: Vlásenky

Na prvé miesto v našom zozname sme zaradili vlásenky a má to svoj dôvod – tieto praktické sponky vás zachránia snáď v každej situácii. Okamžite pripevnia malé pramienky, udržia na mieste vlasové doplnky najrôznejšieho druhu. A s trochou zručnosti a originality z nich samých môžete vytvoriť umelecké dielo. Nechajte sa inšpirovať tu

Charakteristické znaky: Jedna hladká a jedna zvlnená strana, sú vyrobené z kovu. Ich ostré konce pokrývajú plastové násadky a chránia tak vlasy pred poškodením.

Aplikácia: Do vlasov ich zapínajte nie hladkou ale zvlnenou stranou smerom dole. Prečo? Nerovný povrch sa prispôsobí tvaru hlavy omnoho lepšie a zaručí väčšie spevnenie účesu.  

Sponky

Neviditeľné: Sponky na styling vyčesaných účesov

Sponky sú akousi sivou eminenciou medzi stylingovými nástrojmi, skvele sa hodia na neviditeľnú fixáciu pramienkov alebo zapletaných účesov. A sú ako stvorené na upevnenie výčesov akéhokoľvek druhu. Ich úzky tvar a rovné konce umožňujú, aby sme ich ohli do požadovaného tvaru, záleží na účese a spôsobe úpravy.

Charakteristické znaky: Tvar do „U“ s vrúbkovanými stranami, ktoré sa smerom ku koncu zužujú.

Aplikácia: Najkôr obe strany sponky od seba trochu oddeľte a do polovice ju zapichnite do vlasov. Potom ich jedenkrát obráťte a dobre ukryte vo vlasoch. 

Štipce

Rýchle zopnutie: Štipec vám pomôže udržať vlasy preč z tváre.

Štipce si v uplynulých rokoch príliš neškrtli, kadernícke trendy ich používaniu evidentne nepriali. Boli považované za staromódne a nevkusné, no v skutočnosti ide o geniálnych pomocníkov. Hrebienok štipca sa jednoduchým pohybom uzavrie a je schponý udržať vlasy na uzde bez toho, aby ich nepríjemne ťahal. Mali by sme ho začať brať opäť vážne aj pokiaľ ide o štýl a vzhľad účesu. Viac zistíte v našej galérii.  

Poznávacie znaky: Predĺžená spona s pružinkou a so zúbkami, ktoré do seba zapadajú.

Aplikácia: Vezmite širší prameň vlasov, otvorte štipec a vlasy ním zopnite.

Spony

Štipce, sponky a ďalšie pomôcky
Skrášľovací prostriedok: Spony do vlasov ozdobia váš účes.

Čo dákže spona do vlasov? Vďaka nej sa váš účes stane neprehliadnuteľný! Okrúhle, trojuholníkové alebo v tvare štvorca – tieto dekoratívne doplnky môžu mať farby a tvary od výmyslu sveta. Kovové tóny ako zlato či striebro vo vlasoch obzvlášť príťažlivo vyniknú a sú nositeľmi nadčasovej krásy.

Charakteristické znaky: Ozdobný dizajn a pružinkové zapínanie.

Aplikácia: Otvorte sponu, kovovú pracku umiestnite pod vlasy a potom sponu stisnutím znovu zapnite. Aby ste dosihli extra spevnenie, prameň vlasov najskôr stiahnite do gumičky a až potom zopnite sponou.  

Ďalšie stylingové nápady s týmito malými-veľkými pomocníkmi nájdete v našej galérii.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...