Účesy s hrebienkovou čelenkou sú zase v móde

Hrebienkové čelenky slávili úspechy v 90.rokoch a dnes sú v móde opäť. Účesy s týmto praktickým doplnkom sme objavili na módnych mólach - ukážeme vám, ako si vďaka nim môžete vytvoriť trendy look s nádychom rafinovanosti. 

90. roky sa niesli v znamení hrebienkových čeleniek. Počas niekoľkých rokov ženy i muži s obľubou používali čelenky doma, v práci, športovali s nimi a dokonca ich neodkladali ani na slávnostných podujatiach. V tom čase bola čelenka súčasťou stylingovej výbavy takmer každej ženy so zmyslom pre štýl. Teraz, po takmer dvadsiatich rokoch sa čelenky opäť stali súčasťou módneho diktátu. 

Hrebienkové čelenky sú trendy, praktické a sofistikované

Zatiaľ čo niektorí považujú čelenky za módny nevkus, iní sa k ich noseniu nadšene vracajú. Ako vždy platí, že krása a vkus závisí na oku pozorovateľa. Či už sa vám páčia alebo nie, hrebienkové čelenky sú späť a chvíľu medzi módnymi trendmi pobudnú.  

Módne: Modelky prezentovali hrebienkové čelenky na mnohých prehliadkach známych značiek. To je jasný signál, že sa pripravuje pôda pre vznik nového módneho trendu. Tieto flexibilné čelenky udržia  plážové vlny a postarajú sa o to, že vlasy zostanú pevne zopnuté v cope či drdole.

Praktické: Hrebienkové čelenky sa môžu stať súčasťou rozličných účesov, či už máte vlasy krátke, dlhé, rovné alebo kučeravé, rozpustené, alebo si nimi upevníte copy či drdoly. Rýchlo a pohodlne udržia vlasy mimo tváre.

Sofistikované: Návrhári použili tento stylingový prvok, aby modelkám vyčarili sofistikované účesy. Vlasy v prednej časti môžu byť začesané dozadu, vytvárať zaujímavú štruktúru á la „Rasta“ štýl a vlasy za čelenkou sa dajú upraviť rôznymi spôsobmi – do copu, plážových vĺn, vrkoča alebo drdolu. Vašej kreativite sa medze nekladú. 

Hrebienkové čelenky sú opäť „in“

Hrebienkové čelenky

Praktické hrebienkové čelenky na módnej prehliadke Helmuta Langa doslova zažiarili. Modelky ich použili, aby si vlasy uhladili do copu. Starý trik znovu zafungoval aj keď s jemným rozdielom – čelenky sú na hlave posunuté trochu ďalej, než to bolo zvykom v 90.rokoch. S ich pomocou si vytvoríte strohý, tak trochu futuristický vzhľad, ktorým vhodne doplníte podobne ladený outfit.

Vľavo: Tým, že si hrebienkovú čelenku posuniete smerom dozadu, vytvoríte vo vlasoch zaujímavú lineárnu štruktúru, ktorá je obzvlášť viditeľná na svetlých vlasoch.

Hrebienkové čelenky

Amy Adams vie, ako na to - vlasy si starostlivo začesala s použitím hrebienkovej čelenky, aby upútala pozornosť na svoju krásnu tvár. Tento účes je efektným doplnkom k jej večerným šatám. 

Vľavo: Amy Adams si svoje dlhé rozpustené pramene upevnila preč z tváre pomocou hrebienkovej čelenky. Pôsobí elegantne a je pripravená na prechádzku po červenom koberci.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...