Kvetinové ozdoby vo vlasoch

Letné nevesty, festivalové úlety a prázdniny s hippie nádychom premenili účesy na rozkvitnutú záhradu. Najkrajšie diela prírody už nezdobia len lúky a kríky, ale rozvoniavajú aj v našich vlasoch. Základom sú nežné púčiky aj plné kvety – kvetinová nádhera dokáže osviežiť akýkoľvek look! Prinášame vám originálne nápady, ktoré si hravo vytvoríte aj samy.    

Ruže sú červené, fialky modré... A pravda je taká, že tieto a ďalšie druhy kvetov viac než inokedy dobíjajú ženské srdcia. No nemáme na mysli kytice vo váze či kvetinové vzory na šatách – tento krát rozkvitajú na hlave. Sedmokrásky, gerbery a ďalšie druhy pestrých kvetov nám rozveselia náladu aj účes. A pretože sa ženy túžia prezentovať v plnej nádhere, ideálny spôsob predstavujú opulentné kvetinové ozdoby! Ako ich nosiť? V rozpustených hippie vlasoch aj ako voňavý doplnok zapletaného stylingu – s týmito účesmi zaručene zožnete komplimenty. .      

Navštívte našu galériu a objavte účesy hýriace kvetmi:

Ako na to: Kvetinová ozdoba

Pre kvety vašich snov nemusíte chodiť do kvetinárstva. Predstavujeme vám jednoduchý spôsob, ako si vytvoriť vlastnú kvetinovú kreáciu.

Čo budete potrebovať: drôtik, kvetinársku pásku, nožnice, výplň (gypsofila alebo malé vetvičky) a vaše obľúbené kvety. Prirodzené alebo umelé? Ak potrebujete, aby tento kvetinový šperk dlhšie vydržal, zvoľte radšej textilnú verziu.

Krok 1: Drôtik oviňte jedenkrát okolo hlavy, aby ste zmerali správnu dĺžku. Odstrihnite ho a konce zaviažte.

Krok 2: Okolo drôtika omotajte kvetinársku pásku – korunka bude nielen lepšie vyzerať, bude sa aj príjemnejšie nosiť.

Krok 3: Aby sa vám podarilo pripevniť kvety, odstrihnite ďalší kus drôtu, ktorý by mal byť dlhší než pôvodný drôtený kruh.

Krok 4: Teraz sú na rade kvety. V tomto prípade budú ideálne kusy dlhé okolo 6 cm. Jednoducho priložte stonku prvej kvetiny k drôtu a pridajte trochu výplne. Obe omotajte drôtom a pripevnite ku kruhu. Postup opakujte aj s ďalšími kvetmi, kým nie je venček kompletne zakrytý. Koniec zvyšného drôtu odstrihnite. 

Ďalší tip: Ak nechcete mať venček celý posiaty kvetmi, pripevnite ich len na polovicu a zvyšok drôtu omotajte pestrofarebnou stužkou. Mimochodom: Ako základ pre túto ozdobu skvelo poslúži aj vyradená čelenka. Chcete dosiahnuť naozaj okázalý efekt? Kvety v závere jemne postriekajte lakom a posypte trblietkami.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...