Objem už od korienkov: Rovné ale nie spľasnuté!

Rovné a lesklé, také by mali byť vaše vlasy. Zároveň musia byť pri korienkoch pružné a mať objem. Ako dosiahnuť tieto dve požiadavky? Kúzlom? Vôbec nie, stačí ak sa budete riadiť našimi piatimi tipmi, pre dosiahnutie objemu už pri korienkoch.

Ako dosiahnuť bohatý objem
Ako dosiahnuť bohatý objem spolu s lesklou a rovnou štruktúrou vlasov

„Chcete aby som Vám vyfúkal vlasy do rovna?“ Pozor! Mnoho kaderníkov sa na túto otázku opýta a potom naplní svoj sľub – alebo vyhrážku? Veľa kaderníkov je priam zbláznených do vyrovnávania vlasov bez ohľadu na tvar vašej hlavy alebo vlasovej štruktúry. A tak prameň po prameni natočia na okrúhlu kefu. Samozrejme, vaše vlasy budú rovnejšie ako kedykoľvek predtým, ale tiež ich takáto úprava zanechá mdlé a spľasnuté. Mnoho žien je s tým pochopiteľne nespokojných. Takýto účes bude na vás vyzerať dobre, iba ak máte husté a silné vlasy a klasický tvar lebky. V opačnom prípade by ste mali posilňovať vlasy pri korienkoch.

Ako na to:

Tip 1: Správne množstvo stylingového prípravku

Tužidlá a ochranné spreje pred teplom sa používajú na dodanie objemu vlasom pri korienkoch. Dôležité: množstvo tužidla vo veľkosti golfovej loptičky alebo šesť až sedem strekov ochranného spreju úplne stačí. Viac by už mohlo vlasy zlepiť. Stylingové prípravky je vhodné rozčešať po vlasoch od korienkov až po uši.

Tip 2: Trik so studeným vzduchom

Pri fénovaní nepoužívajte len teplý vzduch. Je dobré prestriedať ho so studeným vzducom, ktorý tak veľmi vlasy nevysušuje. Fénovanie je dôležité pre dodanie objemu vašim vlasom. Natočte vlasy na okrúhlu kefu a vyfúkajte ich teplým vzduchom. Potom na vlasy pustite prúd studeného vzduchu. Kefu na pár minút nechajte vo vlasoch. Pre stredne dlhé a dlhé vlasy použite kefu s priemerom aspoň 6 centimetrov. Ak budete používať menšiu kefu vytvoríte namiesto objemu kučery. 

Tip 3: Zvoľte si inú cestičku

Vlasy si zvyknú na veľa vecí. To platí aj o cestičke. Vlasy zvyknú spľasnúť hlavne na mieste, kde mávate cestičku. Aby ste sa tomu vyhli, z času na čas si učešte cestičku na druhú stranu ako máte vo zvyku. Vaše korienky sa tak vzpriamia a vytvoria viac objemu. Nasledujúci trik je výborný pre dlhé vlasy: Gumičkou si zopnite čerstvo umyté a ešte vlhké vlasy a spravte si vrkoč na vrchu hlavy. Po niekoľkých hodinách si spustite vlasy dole a vychutnajte si dokonalý objem pri korienkoch.

Tip 4: Vytvorte ilúziu

Tupírovanie je osvedčenou metódou pri získavaní väčšieho objemu pri korienkoch. Určite nechcete, aby Vaše vlasy vyzerali ako vtáčie hniezdo. Aby ste sa tomu vyhli, netupírujte vrchné vlasy veľmi divoko. Omnoho efektívnejší spôsob je, keď si vypnite vrchnú časť vlasov a zopnete si ju na vrchu hlavy. Potom môžete jemne natupírovať spodné vlasy. Následne učešte vrchné vlasy späť na miesto a použite lak na vlasy pre lepšiu fixáciu.

Tip 5: Zachovajte si svoj styling

Lak na vlasy je výborným zakončením pre takmer každý účes. Nikdy ho však nestriekajte na vlasy z vrchu, váš účes by vyzeral ako helma. Lak na vrchných vlasoch môže výrazne zaťažiť jemné vlasy. Efektívnejšie je zalakovať každý prameň zvlášť.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...