Rafinovaný štýl: Asymetrické polovyčesané účesy

Amanda Seyfried prišla na skvelý spôsob, ako vyzdvihnúť svoje zlatisté kučery a vlny. Jednoducho si prameň vlasov na strane zatočila a následne ho upevnila vzadu nad uchom. Zvyšku vlasov ponechala voľnosť a svojim pôvabným vlnám dovolila vyznieť v plnej kráse. S týmto rafinovaným lookom vyzerá ako stelesnenie ženskosti, nemyslíte? 

Asymetricky vyčesané vlasy majú mnoho podôb. Čo však majú všetky variácie spoločné, je ich jednoduchá úprava a priestor pre hravosť a kreativitu. Vďaka týmto výhodám sa polovyčesaný štýl môže ľahko stať vaším obľúbeným lookom. Jeho asymetrická obmena dokáže nebadane odpútať pozornosť od jemnej asymetrie tváre, vďaka čomu je vhodnou voľbou pre mnoho typov žien.

Mnoho podôb polovyčesaného účesu

Na styling asymetrických účesov netreba špeciálnu zručnosť. Jednoducho si vypnite prameň vlasov na jednej strane a upevnite ho. Kreativite na tomto poli sa medze nekladú a tak si môžete na hlave vyčariť účes podľa svojho vkusu. Na fotografiách vám ukážeme niekoľko spôsobov, ktoré môžu obohatiť váš stylingový arzenál. Amanda Seyfried prezentuje klasickú verziu polovyčesaného účesu, Sarah Gadon ho poňala nonšalantne, z Jessicy Simpson je  veselé „dievča od vedľa“ a mladá speváčka Jessica Jarrell našla spôsob, ako vyzerať dospelo a zároveň hravo. Nesúmerné polovyčesané účesy často kombinujú zvodnosť a pôvab s hravosťou a nezbednosťou. Asymetrický styling ladí so zvlnenými, kučeravými, ale i s rovnými vlasmi. Svoju tvorivosť môžete uplatniť tým, že ho ozdobíte vrkočmi či zatočenými prvkami.

Tento uvoľnený účes je hravou variáciou na tému rozpustených vlasov a hodí sa na rôzne aktivity. Dokonale vytvarované vlny či kučery dodajú polovyčesaným účesom náznak elegancie (pozri účes Amandy Seyfried), zatiaľ čo ležérne zvlnené pramene (Sarah Gadon) sa ideálne hodia na neformálnu príležitosť. Polovyčesaným účesom s veľkým objemom a intenzívnym leskom upútate pozornosť na akejkoľvek party. A uhladený, dokonale upravený look Jessicy Jarrell so zapletaným prvkom na strane vytvára formálny, no zároveň hravý dojem.  

Polovyčesaným účesom dodáte požadovaný objem a tvar s pomocou púdru pre objem vlasov alebo penového tužidla.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...