Zapletané vlasy – Univerzálne a praktické

Existuje mnoho spôsobov, ako si zapliesť vlasy. Môžu sa vám páčiť nedokončené zapletené vlasy ležérne padajúce ponad vaše ramená, umelecky omotané alebo vytvarované do copov či koruniek. Zapletané účesy sú praktické a ponúkajú možnosti pre kreatívny styling. Akonáhle sú upravené, vyzerajú zapletané účesy skvelo aj po celom dni v práci, po športe alebo v nepriaznivom počasí. Objavte, ako výborne môžete vyzerať s upravenými vrkočmi ako hviezdy a modelky, ktoré vám ukážeme. Postačí pár jednoduchých krokov. V našom videu vám Armin Morbach predstaví styling zapletaných účesov hviezd, ktorý si môžete dopriať z pohodlia domova.

Zapletané účesy sú kreatívnou voľbou na každú príležitosť – od práce až po slávnostnú udalosť. Môže to byť kombináciou mladistvého šarmu a romantického looku, čo robí vrkoče tak atraktívnymi a univerzálnymi. Aj keď sa niektoré vrkoče môžu zdať náročné na styling, postačí len trochu zručnosti na vytvorenie majstrovsky zapleteného účesu.

Jednoduchý vrkoč: Zopnite si vlasy a rozdeľte cop na tri rovnako veľké pramene. Prekrížte pravý prameň ponad stredný prameň vlasov a následne prekrížte ľavý prameň ponad prameň vlasov, ktorý je momentálne v strede. Následne vyťahujte vždy spodný prameň vlasov a prekrižujte ho cez ostatné pramene vlasov, čo opakujte až ku končekom vlasov. Zakončite vrkoč pomocou gumičky na vlasy.

Francúzsky vrkoč: Zopnite si vlasy, okrem spodných vlasov, akoby ste si chceli vytvoriť vysoký cop. Rozdeľte zopnuté vlasy do trochu rovnako veľkých prameňov a začnite zapletať pramene čo najbližšie k pokožke hlavy. Hneď ako budete mať zapletené vlasy asi v jednej štvrtine zadnej časti hlavy, začnite priberať zatiaľ voľne padajúce vlasy do prameňov vrkoča. Pokračujte v tomto štýle zapletania až kým sa nedostanete do oblasti krku. Potom už pokračujte akoby ste zapletali jednoduchý vrkoč.

Vrkoč rybia kosť: Tento vrkoč môžete poznať aj ako vrkoč rybí chvost. Zopnite si vlasy do nízkeho copu a rozdeľte ho do dvoch rovnako veľkých prameňov. Oddeľte asi 1,30 cm široký prameň vlasov mimo jedného z pôvodných 2 prameňov. Teraz prevlečte tento malý prameň ponad pôvodný prameň a zapletajte ho s druhým prameňom naproti. Potom urobte to isté s prameňom, do ktorého ste práve zaplietli malý prameň z druhého prameňa vlasov. Zapletanie opakujte, až kým sa nedostanete ku končekom vlasov.

Nemusíte prepadať panike ak nie sú vaše vrkoče dokonalé na prvý pokus. S trochou praxe si čoskoro vytvoríte kreatívne a hravé vrkoče.

Potrebné nástroje na zapletanie vlasov

Chce to chvíľku času, než si vytvoríte perfektný zapletaný vrkoč. Veľmi dobrou pomôckou je hrebeň so širokými zubami, vlásenky, klipsy a gumičky do vlasov. Nezabudnite na penové tužidlo po umytí vlasov šampónom. Pomáha pri tvarovaní vrkočov.

Armin Morbach pripravil pre vás video, na ktorom vám ukáže ako si jednoducho vytvoriť tri rôzne drdoly pomocou vrkočov.

V našej galérii vám ukážeme kreatívne zapletené účesy hviezd a modeliek.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...