Skip to Content

Zapletané vlasy – Univerzálne a praktické

Existuje mnoho spôsobov, ako si zapliesť vlasy. Môžu sa vám páčiť nedokončené zapletené vlasy ležérne padajúce ponad vaše ramená, umelecky omotané alebo vytvarované do copov či koruniek. Zapletané účesy sú praktické a ponúkajú možnosti pre kreatívny styling. Akonáhle sú upravené, vyzerajú zapletané účesy skvelo aj po celom dni v práci, po športe alebo v nepriaznivom počasí. Objavte, ako výborne môžete vyzerať s upravenými vrkočmi ako hviezdy a modelky, ktoré vám ukážeme. Postačí pár jednoduchých krokov. V našom videu vám Armin Morbach predstaví styling zapletaných účesov hviezd, ktorý si môžete dopriať z pohodlia domova.

Zapletané účesy sú kreatívnou voľbou na každú príležitosť – od práce až po slávnostnú udalosť. Môže to byť kombináciou mladistvého šarmu a romantického looku, čo robí vrkoče tak atraktívnymi a univerzálnymi. Aj keď sa niektoré vrkoče môžu zdať náročné na styling, postačí len trochu zručnosti na vytvorenie majstrovsky zapleteného účesu.

Jednoduchý vrkoč: Zopnite si vlasy a rozdeľte cop na tri rovnako veľké pramene. Prekrížte pravý prameň ponad stredný prameň vlasov a následne prekrížte ľavý prameň ponad prameň vlasov, ktorý je momentálne v strede. Následne vyťahujte vždy spodný prameň vlasov a prekrižujte ho cez ostatné pramene vlasov, čo opakujte až ku končekom vlasov. Zakončite vrkoč pomocou gumičky na vlasy.

Francúzsky vrkoč: Zopnite si vlasy, okrem spodných vlasov, akoby ste si chceli vytvoriť vysoký cop. Rozdeľte zopnuté vlasy do trochu rovnako veľkých prameňov a začnite zapletať pramene čo najbližšie k pokožke hlavy. Hneď ako budete mať zapletené vlasy asi v jednej štvrtine zadnej časti hlavy, začnite priberať zatiaľ voľne padajúce vlasy do prameňov vrkoča. Pokračujte v tomto štýle zapletania až kým sa nedostanete do oblasti krku. Potom už pokračujte akoby ste zapletali jednoduchý vrkoč.

Vrkoč rybia kosť: Tento vrkoč môžete poznať aj ako vrkoč rybí chvost. Zopnite si vlasy do nízkeho copu a rozdeľte ho do dvoch rovnako veľkých prameňov. Oddeľte asi 1,30 cm široký prameň vlasov mimo jedného z pôvodných 2 prameňov. Teraz prevlečte tento malý prameň ponad pôvodný prameň a zapletajte ho s druhým prameňom naproti. Potom urobte to isté s prameňom, do ktorého ste práve zaplietli malý prameň z druhého prameňa vlasov. Zapletanie opakujte, až kým sa nedostanete ku končekom vlasov.

Nemusíte prepadať panike ak nie sú vaše vrkoče dokonalé na prvý pokus. S trochou praxe si čoskoro vytvoríte kreatívne a hravé vrkoče.

Potrebné nástroje na zapletanie vlasov

Chce to chvíľku času, než si vytvoríte perfektný zapletaný vrkoč. Veľmi dobrou pomôckou je hrebeň so širokými zubami, vlásenky, klipsy a gumičky do vlasov. Nezabudnite na penové tužidlo po umytí vlasov šampónom. Pomáha pri tvarovaní vrkočov.

Armin Morbach pripravil pre vás video, na ktorom vám ukáže ako si jednoducho vytvoriť tri rôzne drdoly pomocou vrkočov.

V našej galérii vám ukážeme kreatívne zapletené účesy hviezd a modeliek.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...