Ako vytvoriť dokonalý kučeravý účes

Či už preferujete romantické, sofistikované alebo trendy účesy, kučery môžu byť ich súčasťou. Modelky svetových designérov to dokazujú na módnych prehliadkach. Kučeravé vlasy hviezd ako Sarah Jessica Parker alebo Nicole Kidman dokazujú, aké sú kučery trendy a očarujúce. Prezradíme vám najdôležitejšie pravidlá úpravy kučeravých vlasov. Zaručia, že vždy budete mať perfektné kučery.

Kučeravé vlasy
Kučeravé vlasy – prirodzené sú najlepšie!

Väčšinu žien prepadne panika, keď si spomenú na svoje prvé skúsenosti s kučerami. Štrnásť ročné dievčatá snívajú o krásne mäkkých kučerách, navštívia kaderníka, ktorému povedia, že chcú veľmi jemnú trvalú. Salón však opúšťajú po niekoľkých hodinách s pudlíkom na hlave. Zatiaľ čo suché naondulované vlasy vyzerali veľmi lacno, skutočná mora začne po prvom umytí vlasov. Po všetkých problémoch s trvalou vo vlasoch, až po umytí prichádza nepríjemné zistenie, že takéto vlasy sa v snahe vytvoriť z nich účes, premenia na tvrdé a neforemné pramene. Netrvá to dlhšie než tri týždne a vlasy začnú strácať výživu a doslova vädnú.  Poradíme vám, ako namáhané vlasy uzdraviť a dodať im to, čo potrebujú …

Kučery naveky? Trvalé sú dnes omnoho jemnejšie

Trvalé ondulácie sú späť. Nové zloženie prípravkov s obsahom derivátov cukrov alebo aminokyselín vytvoria omnoho jemnejšie kučery a nezaťažujú vlasy. Moderné trvalé umožňujú vytvorenie malých kučierok tak, ako aj veľkých zatočených kučier. Avšak chemické prípravky na vlasy vám pri vytváraní krásne padajúcich kučier veľmi nepomôžu. Rovné vlasy by mali byť natáčané na relatívne pevne na malé natáčky na trvalú (menšie než 0.8 cm v priemere) aby ste dosiahli aspoň nejaké kučery. Keď vlasy vyschnú, takýto styling vám vždy vytvorí skôr kučery, než jemné vlny. Aby ste z trvalej vytvorili mäkké padajúce a veľké vlny, nemáte inú možnosť ako natočiť vlasy na veľké natáčky alebo vlasy vyfénovať pomocou veľkej okrúhlej kefy na vlasy.

Kučery áno - chémia nie

Ak chcete mať dnes vlnité vlasy a zajtra zase vlasy rovné mali by ste sa rozhodnúť pre dočasné riešenie ako natáčky, papiloty alebo kulma. Natáčky so suchým zipsom sú obzvlášť vhodné, pretože k nim nepotrebujete žiadne ďalšie fixačné potreby. V obchodoch dostupné natáčky so suchým zipsom existujú v niekoľkých veľkostných variantoch od jedného až po sedem centimetrov v priemere. Môžete ich použiť na vytvorenie malých kučierok, alebo bohatých vĺn. Nahrievané natáčky so zamatovým povrchom sú tiež vhodnou voľbou. Sami udržujú teplo, takže stačí, ak na ne vlasy zatočíte a upevníte ich sponkami. Potom už musia len vychladnúť. Papiloty sú zložené z ohybnej peny. Sú ideálne na vytvorenie malých kučeravých prstencov a kučier pripomínajúcich vývrtku. Pomocou kulmy na vlasy si môžete dopriať akékoľvek veľkosti kučier, od jemných vĺn až po najmenšie kučierky.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...