7 účesov, ktoré prežijú festivalovú noc

K letným festivalom vždy patrí uvoľnená atmosféra a pocit, že konečne môžete slobodne dýchať. Rovnako intenzívne a zároveň nedbalo by mal vyzerať aj váš účes. Chcete sa zladiť s davom hudobných fanúšikov a zároveň štýlovo „vyniknúť v dave “? Byť neprehliadnuteľná nemusí znamenať tráviť niekoľko hodín pred zrkadlom. Letný festivalový styling od vás nežiada nič iné, len pár originálnych nápadov a trocha rytmu v tele. Tak preskočte zložité kadernícke umenie a vrhnite sa do víru tanca! 

Oslavy hudby a leta každoročne prilákajú množstvo nadšencov. Multižánrové a multikultúrne akcie pod šírym nebom priam vyzývajú, aby ste sa trochu odviazali v tom, čo si dáte na seba a akým účesom doplníte svoj look. Outfity pestrých farieb a vzorov najlepšie doplníte hravými účesmi, ktoré vám dovolia vyniknúť a zároveň vás nenechajú „v štichu“ ani v momente, keď bude nálada stúpať do varu. Aj ten najnedbalejší účes však vyžaduje, aby bol každý váš pramienok v perfektnom stave. Prezradíme vám, ako vlasy naštartovať na letnú jazdu plnú (nielen) festivalových zážitkov.

Rozlúčte sa s upnutým a uhladeným uvažovaním! Stanovanie na festivaloch, ako sú Pohoda či Fun Radio Dohoda vás naučí užívať si život plnými dúškami a zbytočne nekrotiť ani svoje neposedné vlasy. Nechajte ich napospas vetru, a ak aj budú potrebovať trocha úpravy, trik je v tom, aby to na ich výslednom tvare nebolo príliš vidieť. Veď nie je nič príťažlivejšie ako slnkom prežiarená pokožka a jemne rozfúkané vlasy s množstvom odleskov. Prinášame vám niekoľko tipov na účesy, s ktorými sa na festivaloch predvediete v tom najlepšom svetle.

Kľúčom ku kráse je maximálna ochrana

Horúčava narúša ochrannú proteínovú vrstvu vo vašich vlasoch a oberá ich o lesk. Stanú sa menej odolné voči lámaniu a vy môžete pozorovať zvýšené množstvo rozštiepených končekov. UV žiarenie, vlhký vzduch a chlór sa postarajú o ich krepovitosť. To všetko znamená, že bude ťažké udržať svoj účes pod kontrolou.

Doprajte preto vašim prameňom pravidelnú starostlivosť v podobe hydratačných kúr a zábalov. Skvelú ochranu pred slnkom a XXL porciu lesku vám poskytnú aj špeciálne vlasové oleje. Stačí vtrieť do vlasov pár kvapiek a nechať ich naplno zažiariť. Požehnaním budú aj jednoduché účesy – pevné zopnutie totiž oslabuje korienky vlasov. No a fén si odložte na horšie časy, letný vánok sa postará o ich prirodzené vysušenie a zároveň aj styling. 

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...