Skip to Content

Muži so zosvetlenými blond vlasmi

Getty Images

Niektorým mužom sa zapáčilo zosvetlenie vlasov na blond odtieň. Ukážeme vám, že aj slávni muži podľahli tomuto looku a zosvetlili si buď niekoľko prameňov alebo celé vlasy. Poskytneme aj niekoľko tipov tým z vás, ktorí ešte len uvažujú, že by blond trendu dali šancu.

David Garret je po celom svete známy svojim talentom a schopnosťami, vďaka ktorým vyniká v hre na husliach. Ďalším poznávacím znakom tohto umelca je zmysel pre štýl. Hustá blonďavá hriva nepredstavuje iba dôležitú súčasť jeho imidžu, je aj objektom závisti a uznania mnohých žien. Huslista priťahuje pozornosť dĺžkou vlasov a predovšetkým ich blond odtieňom. Len málo mužov má takú odvahu experimentovať s výraznou zmenou farby či účesu ako práve David Garret.   

Muži, ktorí sa rozhodli zosvetliť si vlasy na blond, vysielajú dva signály: 1. Sú sebavedomí a smelí; 2. Vychutnávajú si pozornosť. Blond odtieň totiž priťahuje pohľady omnoho viac, než hnedá farba, čo v prípade mužov platí dvojnásobne. Blond vlasy im dodávajú nádych otvorenosti a auru mladých, svetlovlasých princov. V predstavách mnohých sa blond odtieň spája s mladosťou a bezstarostným životom na pláži. Faktom zostáva, že týmto mužom značne záleží na tom, ako vyzerajú – inak by ich totiž odfarbovanie vlasov ani nenapadlo.    

Svetlá blond má aj v mužskom podaní mnoho odtieňov

Muži so zosvetlenými blond vlasmi
Návrhár Henry Holland (vľavo), spevák Nick Carter (v strede) a hráč futbalu Philippe Mexes (vpravo) s blond prameňmi

Podľa toho, aký je váš prirodzený odtieň vlasov, budú výsledky farbenia výraznejšie alebo menej viditeľné. David Garret si vrchnú vrstvu zafarbil pomerne výrazným odtieňom žltej blond. Kontrast, ktorý tým vznikol v porovnaní so zvyškom vlasov, je neprehliadnuteľný. Naproti tomu pramene v karamelovej blond návrhára Henryho Hollanda sú menej nápadné, pretože výborne ladia s pôvodnou farbou jeho vlasov. Zapamätajte si: Ak je váš prirodzený odtieň tmavý, zosvetlenie na blond bude pôsobiť veľmi nápadne. Po návšteve kaderníka začnú vytrvalo vyrastať tmavé korienky, ktoré budú výrazne kontrastovať so svetlou plochou. Spevák Backstreet Boys Nick Carter (svetlohnedé vlasy) a francúzsky futbalový hráč Philippe Mexes (tmavohnedé vlasy) si vlasy ozvláštnili blond melírom. Pruhy ich obohacujú o zaujímavé odlesky a prechod z tmavej na svetlú jasne vystupuje do popredia.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...