Fúzy a účesy: Dva prvky jedného štýlu

Muži opäť nosia bradu. Rôzne verzie brady (tvarované, kozie či plné) a fúzy sú opäť v móde. Prečo sa muži znova vrátili k fúzom? Ako sa brady a účesy dopĺňajú, aby vytvorili jednotný štýl? Ak hľadáte odpovede a inšpiráciu, ste na správnom mieste!

Nie všetci muži obľubujú otravné, každodenné holenie. Takmer každý muž si z času na čas zaexperimentuje s „porastom“ na brade.

Prostredníctvom brady sa muži odlišujú od chlapcov. Brada symbolizuje dospelosť, mužnosť. Okrem účesu a outfitu je to ďalší prvok, ktorým muži vyjadrujú svoj štýl a pocity. Majú na výber množstvo variácií. Štýl a móda nie sú predsa vyhradené len pre ženy. Schopnosť rýchlo meniť rôzne štýly alebo nahradiť porast hladkým oholením je ďalším z presvedčivých argumentov prečo začať, aj keď len na chvíľu, nosiť bradu.  

Brada úplne zmení výzor každého muža. Divoká, bohémsky hustá brada predpokladá určitú drsnú a nespútanú povahu. Tvarované brady tiež vyzerajú nedbalo, ale o dosť uhladenejšie než plný porast. Brada môže chlapčensky pôsobiacim mužom dodať hranatejší, silnejší, zrelší výraz. Na druhej strane by starší muži, ktorí chcú vyzerať mlado, bradu nosiť nemali.

Brady priťahujú pozornosť. Brada v nápadnom a nezvyčajnom štýle sa môže ľahko stať dominantným rysom svojho nositeľa.

Správna starostlivosť a stylingové tipy pre fúzy

Základné pravidlo – čím kratšia a uhladenejšia brada, tým elegantnejšie vyzerá. A keď to obrátime, čím dlhší a menej upravený porast, tým viac pristane drsnejším typom.

Odhliadnuc od toho, či nosíte plnú alebo tvarovanú bradu, oblasť pod ohryzkom by mala byť vždy oholená. Budete tak vyzerať upravenejšie, a pritom nestratíte nič zo svojej ležérnosti.

Niektorí muži neznesú dorastanie brady, pretože ich pokožka pod ňou začne nepríjemne svrbieť. Tomu môžete ľahko predísť natieraním sa olejom, ktorý udrží bradu aj pokožku vláčnou.

Správna brada v správnom čase

Existujú rozličné dôvody, prečo nie sú všetci muži schopní nechať si narásť akýkoľvek typ brady. Niektorým mužom vyrastie len riedky porast a iní s bradou jednoducho nevyzerajú dobre. V prípade, že si nie ste istí, ktorý typ brady je pre vás ten pravý, najskôr si skúste nechať narásť bradu počas dovolenky alebo víkendu. Tak zistíte, ako sa s bradou cítite a ako s ňou vyzeráte. Môžete tak zároveň otestovať, ako na porast reaguje vaša rodina, priatelia a kolegovia. S plnou bradou vám pravdepodobne bude počas letných mesiacov dosť horúco, zato v zime môže byť veľmi praktická.

Pozrite si našu galériu hviezd  a nájdite inšpiráciu pre vlastnú kombináciu účesu a brady.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...