Čo robiť s prvými šedivými vlasmi?

Ako hovorí staré príslovie, tam, kde si vytrhnete jeden šedivý vlas, tam vám narastie ďalších sedem. Vytrhávanie depigmentovaných vlasov naozaj nie je najlepším riešením, ako sa ich zbaviť. Šedivých vlasov váš totiž jednoducho a rýchlo zbavia moderné techniky farbenia vlasov.

Prvé šediny
Šedivé vlasy sa dajú skryť rôzne, tónovaním, farbením, alebo melírom.

Genetické faktory ovplyvňujú, kedy vaše telo prestane produkovať vlasové pigmenty. Niektorí ľudia si objavia svoj prvý biely vlas už v 20-tich rokoch, iní si prirodzenú farbu svojich vlasov udržia do vysokého veku.

Vedci sa snažia už dlhšiu dobu zistiť, prečo naše vlasy šedivejú a akú úlohu v tomto procese depigmentácie vlasov hrá stres. Vo výnimočných prípadoch môžu choroby či drogové odvykacie kúry urýchliť proces šedivenia vlasov.

So správnym tónovačom môžu byť prvé šedivé vlasy aj posledné

Pár bielych prameňov môže vyzerať pekne, najmä ak máte popolavú blond. V opačnom prípade kombinácie bielych pramienkov s tmavými vlasmi sa o trendy looku hovoriť nedá. Biele vlasy sú navyše omnoho nápadnejšie, ak sú v širokých prameňoch. Naučíme vás, ako sa brániť proti šedivým vlasom. 

Sedem tipov: Zbavte sa prvých šedivých vlasov

 • Blondínky nemajú veľa dôvodov, prečo sa prvých šedivých vlasov obávať, pretože v ich prípade sú len ťažko rozpoznateľné. Pokiaľ je bielych vlasov málo a sú ďaleko od seba, tento problém poľahky vyriešite melírom či tónovaním. 
 • Melír v rôznych tónoch popolavej blond je najlepším riešením pre viac viditeľné pramene bielych vlasov. To potlačí možný žltkastý nádych vlasov a nebude to viesť k nápadnému rastu korienkov. Takýmto spôsobom nebudete musieť svoju farbu často upravovať.
 • Repigmentačné kúry pomáhajú obnoviť prirodzenú stredne blond alebo hnedú farbu vlasov. Vďaka vlasovej kúre vlasové pigmenty vyplnia pigmentové medzery v bielych vlsoch a pomáhajú navrátiť prirodzenú farbu vašim vlasom. Bohužiaľ, takéto repigmentačné vlasové kúry nevykazujú výsledky v prípade prirodzenej svetlej blond, červenej alebo čiernej farby.
 • Všeobecne platí, že intenzívne tónovanie prekryje až polovicu šedivých vlasov. Pamätajte na to, že biele vlasy absorbujú viac umelých pigmentov ako prirodzene pigmentované (nešedivé) vlasy. Pre dosiahnutie stredne hnedej farby by ste mali začať experimentovať s tmavo blond tónovacou farbou. Pravidelné umývanie vlasov šampónom výsledné odtiene tónovania rýchlo vymyje, preto je dobré použiť ho len ako prostriedok na dosiahnutie tmavšej farby vlasov. 
 • Pre kompletne šedivé vlasy odporúčame úplné zafarbenie vlasov v odtieni, ktorý je len o niečo svetlejší ako bola vaša prirodzená farba v mladšom veku. Takýto postup zjednotí farbu vašich vlasov a vyhnete sa výrazným odrasteným korienkom.
 • Veľmi pohodlným spôsobom na udržanie farby vlasov sú domáce produkty. Môžete použiť jednu z nových bezamoniakových penových receptúr, ak si nie ste úplne istá tónovačmi. Penové farby zjednodušujú farbenie vlasov a začiatočníci a ženy so šedivmi vlasmi sú schopné dosiahnuť veľmi dobré výsledky.
 • Ak použité prírpavky na farbenie vlasov neprekryli vaše šedivé vlasy, potrebujete špeciálnu starostlivosť o vaše vlasy. Šampóny a kondicionéry pre farbené vlasy na bielu alebo platinovú blond farbu dodajú vlasom lesk a ochranu pred žltkastým nádychom. 
Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...