Najprv vlasy vystavujeme suchému vzduchu vo vnútri miestností a potom zrazu vyjdeme von, kde je zima a fúka studený vietor. Zima môže byť veľkou záťažou pre pokožku aj pre vlasy. Oboje potrebujú extra starostlivosť, keď na dvere zaklope pani Zima. Prečo nedopriať sebe a vlasom „wellness deň“? Čo tak dopriať vlasom extra starostlivosť? Jediné, čo potrebujete je trochu času a správnu vlasovú kozmetiku, ktorá by navrátila prirodzenú krásu vašej korune krásy. Prezradíme vám niekoľko trikov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť nádherné a odpočinuté vlasy.
Vlasy musia v chladnom počasí znášať drsné podmienky. Vystavujeme ich vyhrievanému vzduchu v miestnostiach počas niekoľkých hodín, či už v práci, alebo škole a po nejakom čase si zase musia naše vlasy poradiť s nízkymi teplotami, ktoré prináša zimné obdobie. Vlasom, samozrejme, nepridávajú na kráse a vzhľade ani vlnené čiapky a klobúky. Starostlivosť o zimou a chladom namáhané vlasy začína správnym šampónom v kombinácii s vlasovou kozmetikou a rýchlou relaxačnou masážou Shiatsu. Vlasy jednoducho umyte, tak ako obvykle, dobre ich opláchnite a naneste kondicionér. Potom položte dlane a prsty na hlavu a jemne pritlačte na pokožku hlavy v prednej i zadnej časti, a postupne i po bokoch hlavy. Nakoniec položte všetkých desať prstov na vrch hlavy a vytvorte nimi jemný tlak na pokožku. Po vmasírovaní kondicionéru vlasy opláchnite a užívajte si príjemný pocit z masáže. Vaša pokožka sa bude cítiť uvoľnene a odpočinuto, tak ako vy!
Studený vietor, suchý vzduch vo vnútri miestností a ťažké čiapky môžu zanechať vlasy vo veľmi zlom stave. Vlasy bez života, zdravého lesku, tak to je typický obrázok namáhaných vlasov. Nie je vôbec jednoduché skrotiť vlasy skúšané zimou, ak však použijete správnu vlasovú kozmetiku, dodáte vlasom požadovaný lesk a zdravý vzhľad. Kondicionéri, prípravky na starostlivosť o vlasy a intenzívne vyživujúce masky zmenia vlasy na krásne a zdravo vyzerajúce. Ak vaše vlasy potrebujú počas zimy extra starostlivosť, doprajte im regeneračné kúry, ktoré obsahujú oleje ako argánový, makadamiový, olej z marhuľových jadierok, či jojobový olej. V zimnom období potrebujú vlasy takýto mix olejov a hydratácie aspoň raz týždenne. Pamätajte však na to, že výživnú kozmetiku by ste mali používať len v prípade, ak je to naozaj potrebné. V opačnom prípade by mohli vaše vlasy pôsobiť poškodene, a to najmä pri korienkoch.
Vysoké goliere, hrubé šály a svetre s hrejivým golierom sa môžu výrazne podpísať pod zničené končeky. Správna vlasová kozmetika výborne ošetrí rozštiepené končeky. A práve na rozštiepené končeky je veľmi vhodný silikónový olej, ktorý vlasy obalí tenkým ochranným filmom a zabraňuje ich štiepeniu. Vlasy vyzerajú už po prvom použití omnoho zdravšie a menej rozstrapkane. Jedna až dve kvapky séra na rozštiepené končeky obyčajne postačia na vyživenie poškodených končekov. Ak však použijete silikónového oleja príliš veľa, vaše vlasy môžu pôsobiť ťažkopádne a mokro. Naneste prípravok na rozštiepené končeky na prsty (jednu až dve kvapky). Následne prstami votrite prípravok do uterákom vysušených vlasov.
Vlasy sa správajú odlišne v suchom a teplom prostredí v miestnostiach a v chladnom prostredí vonku. Výsledkom sú často elektrizujúce a neposlušné vlasy. Vaše vlasy budú vyzerať strapato a neupravene, ak ich necháte len tak voľne vyschnúť, bez použitia akýchkoľvek vlasových prípravkov. Tomuto môžete zabrániť použitím kondicionérov alebo bezoplachových regeneračných kúr obsahujúcich bambucké maslo, glycerol, pantenol alebo hodvábne proteíny. Okrem blahodarných účinkov kondicionérov, aj používanie správnych stylingových prístrojov pomôže k zachovaniu pevnej štruktúry vlasov bez toto, aby pôsobili neupravene. Iontový fén redukuje statickú elektrinu a zanechá vlasy omnoho poddajnejšie a pripravené na úpravu. Pozlátená kefa na vlasy tiež zabraňuje nahromadeniu statickej elektriny a tým zabraňuje „zježeniu“ vlasov. Keď prídete do vyhriatej miestnosti z chladného prostredia s česaním či kefovaním vlasov chvíľu počkajte. Do dlaní si nakvapkajte trochu vlasového oleja a naneste ho na vlasy. Zabránite tak efektu tzv. lietajúcich vlasov. Trochu vlasového oleja môže s vlasmi urobiť doslova divy - elektrizujúce a suché vlasy sa poľahky zmenia na zdravo vyzerajúce lesklé vlasy.
Klobúky a čiapky sú v tomto období veľmi trendy. Môžu však spôsobiť značné škody na vlasoch a výsledných účesoch. Vlasy sú priam prilepené na pokožke potom, čo si zložíte čiapku z hlavy. Začnite s prevenciou proti tomu efektu „nosenia čiapok“ používaním šampónov a kondicionérov, ktoré sú špeciálne vyrobené pre jemné a citlivé vlasy. Tieto vlasové prípravky a špeciálne zostavené rady obsahujú vyživujúci kolagén a špeciálne vlasové komponenty, ako napríklad keratín. Vyhýbajte sa prípravkom, ktoré obsahujú silikón. Ten totiž vlasy zbytočne zaťažuje a môže spôsobiť nedostatok objemu vo vašich vlasov. Vlasová kozmetika ako tužidlo alebo lak na vlasy dodávajú vašim vlasom dlhotrvajúci objem. Tužidlo alebo lak posilňujú vlas po vlase, a preto účesu doprajú dostatok objemu. Je dôležité, aby ste tieto prípravky nanášali len ku korienkom, na končekoch nie sú vôbec potrebné.