Skip to Content

Kondicionéry, kúry a spol.: Ako si správne zostaviť svoj plán vlasovej starostlivosti

Používanie šampónu a oplachovanie vlasov nie je postačujúce pre všetky typy vlasov. Vlasy častokrát potrebujú extra strarostlivosť. Na trhu samozrejme, nie je núdza o rôzne produkty: oplachovacie prostriedky, kúry, séra na rozštiepené končeky, či ochranné spreje zaručujúce lesk a pružnosť vlasov. Čo však jednotlivé prípravky dokážu, a ktoré sú vhodné pre váš typ vlasov? To vám v tomto článku prezradíme. 

Zdravé lesklé vlasy - existuje niekto, kto by ich nechcel? Mnoho ľudí používa oplachovacie kúry, alebo kondicionéry po umytí vlasov, aby dodali vlasom lesk. Kondicionéry fungujú ako ochranný obal pre každý jeden vlas. Pokrývajú tiež pokožku hlavy ultra tenkým filmom potom, čo bola podráždená trením a umývaním. Vlasy ošetrené kondicionérom sa ľahšie rozčesávajú a nie sú také náchylné na poškodenie pri kulmovaní, fénovaní a stylingu. Oplachovacia kúra alebo kondicionér tiež zabraňujú jemným vlasom elektrizovať počas zimných mesiacov.

V závislosti od receptúry obsahujú oplachovacie kúry alebo kondicionéry silikón, proteíny alebo rastlinné oleje. Kondicionér jemne vmasírujte do už umytých vlasov a nechajte ho chvíľu pôsobiť. Následne vlasy dôkladne opláchnite. Najlepšou voľbou pre ľudí, ktorí sú v neustálom zhone je bezoplachový sprejový kondicionér. Sprejové kondicionéry sú o niečo ľahšie, ale fungujú rovnako dobre. 

Nové kondicionéry a kúry fungujú priam bleskurýchlo

Chceli by ste čosi viac? V tom prípade potrebujete vlasovú kúru s extra účinnými zložkami. Tieto kúry môžete používať jedenkrát do týždňa, alebo i častejšie, ak je to uvedené na obale. Do kategórie "ľahšie kúry" možno zaradiť tzv. oplachové kúry, 2-minútové intenzívne masky alebo kúry. Veľmi poškodené vlasy by ste mali ošetrovať pomocou hĺbkovo ošetrujúcich vlasových kúr.

Mimochodom, v dnešnej dobe účinkujú všetky prípravky na vlasy bleskurýchlo. Čas pôsobenia masky/kondicionéru sa pohybuje od jednej do piatich minút. Obzvlášť ľahké vlasové prípravky sú rôzne ošetrujúce spreje alebo aj ich tekuté formy. Tieto prípravky zostávajú vo vlasoch. Aktívne zložky v týchto vlasových kúrach sa prispôsobia vašim požiadavkám. Argánový a makadamiový olej ošetrujú rozštiepené končeky, pantenol a marhuľový olej ochraňujú farbené vlasy pred vyblednutím a šípky uhasia smäd suchých vlasov.
 
Niektoré špeciálne kondicionéry pre výnimočnú starostlivosť o vlasy sú veľmi šikovné. Ošetrujúce produkty pre rozštiepené vlasy poskytnú výživu rozštiepeným končekom až do ďalšieho umytia. Prípravky proti krepovateniu skrotia nepoddajné vlasy, ochranné séra pred teplom chránia vlasy pri fénovaní a špeciálne spreje dodajú vlasom neodolateľný lesk.

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...