Skip to Content

Zima – strašiak pre vaše vlasy

Trpíte počas zimy suchými a nepoddajnými vlasmi? Nie ste sama. Naše vlasy sú vystavené teplému a suchému vzduchu vo vyhriatych miestnostiach. Málo sa vetrá a často sa vzduch mení len klimatizáciou. Okrem toho sú pod vplyvom nepríjemného vetra, dažďu či snehu, ktoré na nás číhajú vonku. Počas zimy potrebujú vlasy a pokožka hlavy extra starostlivosť.

Dajte zbohom poškodeným vlasom

Vezmite si deň voľna a doprajte svojmu telu i vlasom domáci jednodenný relax. Základom je zvoliť si správne vlasové prípravky vhodné pre váš typ vlasov. Ak sú vaše vlasy suché a bez lesku, siahnite po šampónoch na namáhané vlasy so sklonom k rozštiepeným končekom. Trpíte lupinami? Odpoveď je jasná – šampóny proti lupinám.

Ďalším produktom, ktorý vám pomôže k zlepšeniu kvality a ľahšiemu rozčesávaniu vašich vlasov je kondicionér. Potom, čo na vlasy nanesiete šampón, poriadne ich opláchnite a následne im doprajte odporúčané množstvo kondicionéru.

Neaplikujte ho však na korienky vlasov – mohol by ich zbytočne zaťažiť. Prípravok nechajte chvíľu pôsobiť a taktiež ho dôkladne opláchnite. Príjemný pocit, ale tiež prekrvenie pokožky hlavy si môžete navodiť ľahkou masážou hlavy. Ak máte v blízkosti ďalší pár rúk, nebojte sa ich použiť.

Okrem tejto klasickej starostlivosti doprajte svojim vlasom raz za 2 týždne aj ďalšie vlasové prípravky ako sú napr. intenzívne vyživovacie masky, či bezoplachové kúry. Pre veľmi poškodené vlasy sú vhodné regeneračné kúry, obsahujúce jojobový, alebo makadamiový, či argánový olej. Užívajte ich však s mierou, v odporučenom množstve i časovom rozpätí. Príliš veľa výživy a regenerácie nemusí byť vždy na osoh.

Hydratácia aj v zime

Zima – strašiak pre vaše vlasy

Suchým a namáhaným vlasom musíte aj v zimnom období dopriať dostatok hydratácie (vlhkosti).

V opačnom prípade stačí šál, čiapka, či klobúk a vaše suché vlasy začnú elektrizovať. Na kráse vlasom nepridáva ani pustená klimatizácia, ktorá vlasy nadmerne vysušuje.

Okrem používania hydratujúcich prípravkov na vlasy máme pre vás jeden tip: lak na vlasy.

Keď je účes hotový, naneste ho na vlasy vo vzdialenosti 20-30 cm rovnomerne okolo celej hlavy. Uvidíte, že si účes ponechá svoj tvar, aj keď si zložíte čiapku z hlavy.

Používate často fén, kulmu, či žehličku na vlasy?

Ak ste odpovedali áno, mali by ste vždy pred ich použitím aplikovať špeciálne stylingové produkty na ochranu vlasov pred teplom. Zabránite tak ich zbytočnému vysúšaniu a ochránite ich pred poškodením.

Problém zvaný rozštiepené končeky

Nedostatok vlhkosti, stres a častý styling, to všetko môže viesť k rozštiepeným končekom. Ešte predtým, než zájdete k svojmu kaderníkovi a necháte si ich ostrihať, vyskúšajte pár overených spôsobov, ako im predísť. Siahnite po špeciálnych prípravkoch na rozštiepené končeky. Tie obsahujú silikónový olej, ktorý prekryje rozštiepené končeky tenkou vrstvou. Aj tu platí pravidlo, že túto kúru nie je vhodné aplikovať po každom šampónovaní.

Čo Áno a čo Nie

 • Nie: Zabudnite na lacné a ostré hrebene, alebo kefy s kovovými štetinami.
 • Áno: Používajte kefy s prírodnými štetinami a hrebene vyrobené z prírodného rohu alebo dreva.
 • Nie: Nepoužívajte žehličku na vlasy na vlhké vlasy! Vaše vlasy by ste tak doslova spálili zvnútra.
 • Áno: Vyskúšajte bezoplachové prípravky na vlasy – ošetrujú a vytvárajú tenký ochranný film okolo každého vlasu, aby ich chránili pred vonkajšími vplyvmi.
Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Ten pravý šampón pre váš typ vlasov

  Šampón na vlasy

  Ten pravý šampón pre váš typ vlasov
  ...

  Používaním správneho šampónu určeného pre váš typ vlasov pomôžete svojim jemným, suchým alebo mastným vlasom, aby opäť žiarili zdravím.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...