Stylingové produky 101: Tužidlo, gél, sprej atď.

V dávnych časoch boli k dispozícii iba uhladzovacie mlieka a laky na vlasy. To bolo všetko. Dnes máme na výber z nespočetného množstva stylingových produktov. Penové tužidlá, spreje na ochranu pre teplom, mlieka na objem ako aj tužidlá, gély a vosky - čítajte ďalej a naučte sa, čo tieto produkty dokážu a či sú vhodné pre vaše vlasy.

Ľahké ako pierko: Tužidlo

Stylingové produkty
Stylingové produkty fungujú iba ak sa správne používajú.

Tužidlá sú najpraktickejším produktom spomedzi všetkých stylingových prípravkov. Robia každodenný styling o niečo jednoduchším. Tužidlá zrýchľujú dobu sušenia vlasov a dodajú ich želaný objem bez zbytočnej námahy. Tužidlá sú vhodné pre všetky typy vlasov bez ohľadu na kvalitu alebo dĺžku. V závislosti od zložiek prípravku sú určené pre jemné vlasy bez toho, aby ich zlepili, vyživujú suché a poškodené vlasy, kučerám dodávajú ten správny tvar. Aplikácia je jednoduchá. Vysušte vlasy uterákom do sucha a potom jednoducho aplikujte tužidlo do vlasov pomocou prstov alebo hrebeňa. Teraz si môžete vlasy vysušiť a rozčesať.

Tvrdé vlasy – ochrana pred teplom, toniky a spreje

Ochrany pred teplom, toniky a spreje sú rovnako účinné ako tužidlá, a tiež sú vhodné pre všetky typy a dĺžky vlasov. Tieto spreje obalia neposlušné vlasy vitamínovým komplexom, alebo kolagén premení jemné vlasy na hustú hrivu. Špeciálne ochranné spreje pred teplom sú ideálne pri častom používaní žehličky alebo kulmy. Najlepší spôsob aplikácie je, ak sa predkloníte a tak nastriekate prípravok do vlasov. Potom zdvihnite hlavu a nasprejujte zvyšok vlasov. Nakoniec si vlasy prečešte so širokým hrebeňom. Táto procedúra je vhodná pre všetky typy vlasov.

Jemné vlasy: Použite gél alebo vosk

Napriek mätúcemu množstvu druhov a mien v podstate stačí rozlišovať medzi dvoma druhmi stylingových prípravkov. Gély zabezpečia štruktúru a tvar vlasov, zatiaľ čo vosky im dodajú lesk a pružnosť. V závislosti na druhu stylingového produktu môžu dodať veľmi jemnú alebo silnú fixáciu tvaru, alebo viditeľne posilniť vlasy. Ak máte krátke vlasy, môžete použiť oba produkty. Dlhšie a kučeravé vlasy vyzerajú oveľa elegantnejšie len s troškou vosku alebo gélu na končekoch vlasov.

Pružná sila: Lak na vlasy

Laky na vlasy sú perfektným zakončením stylingu. Chránia tvar účesu, ktorý vyzdrží dlhšie, ochránia vlasy pred škodlivými vplyvmi prostredia, ani trocha dažďu nespôsobí zvlnenie vlasov. Ako vždy, prispôsobte značku a typ laku na vlasy požiadavkám vašich vlasov. Účes hrá tiež svoju úlohu. Živé kučery si žiadajú flexibilné laky, zatiaľ čo pre stočené účesy sú najlepšie fixačné laky.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...