Na vrchole popularity: Pánsky drdol

Fotolia

Nový objav pre mužov – svoje dlhé vlasy si budú upravovať do drdolu, ktorý sa najnovšie prebojoval do extraligy pánskych účesov! Uvoľnený a ležérny, v uhladenej verzii alebo nadivoko. Muži zbúrali ďalšie tabu, ktoré oddeľovalo ich svet od toho ženského. Ukážeme vám najpríťažlivejšie príklady tejto stylingovej revolúcie.

Pánsky drdol patrí medzi najhorúcejšie trendy súčasnosti. Čoraz viac mužov sa neobťažuje strihaním svojich vlasov. A pretože nemajú chuť deň čo deň chodiť s rozpustenou hrivou, začali riešiť účesy, ktoré by ju dostali pod kontrolu. Momentálne je na čele popularity práve drdol. Donedávna bol tento účes doménou žien, ktoré ho už nosia od nepamäti. Teraz k nim pribudla prekvapivo veľká skupina mužov a uväzovanie vlasov do drdolu sa stáva jednou z najbežnejších foriem stylingu. Jeho prvý výskyt na mužských hlavách vzbudzoval skôr úsmev, no vďaka príkladu hviezd, hipsterov a športových idolov už spoločnosť tento cool účes nadobro akceptovala.

Moderní muži sa už nemusia obávať toho, že budú pôsobiť príliš zženštelo - pole toho, čo je považované za „unisex“, sa postupne dosť rozšírilo. Mimochodom, drdol na hlave nosili už samuraji – a tých by nikto neobviňoval s nedostatku mužnosti. Ak mu budete chcieť dodať extra porciu mužného vyžarovania, jednoducho si nechajte narásť strnisko alebo plnú bradu. A môžete   sa tešiť na reakcie: To je chlap!   

Uzol navrchu hlavy nie je len top trendom dneška, ide tiež o veľmi praktický účes. Nikto od mužov nežiada, aby si zložito fúkali a upravovali vlasy. Nakoniec, v živote sú aj omnoho dôležitejšie veci... Všetko, čo na tento ležérny look budete potrebovať, je gumička a niekoľko jednoduchých krokov. Také ľahké a také štýlové! Úprave drdolu sa v skutočnosti nekladú žiadne hranice: učešte a uhlaďte ho, ak sa chystáte vkĺznuť do obleku, voľne zopnite v kombinácii s džinsami a tričkom a ak máte na sebe koženú bundu, stačí si vytvoriť ultramoderný „falošný“ drdol. Tento účes so sebou prináša novú vlnu kreativity.    

Drdol pre mužov: Falošný uzol

Drdol pre mužov
Z polovice, alebo naplno? Falošný drdol vyžaduje zatočiť len vrchné vlasy, zvyšok zostáva rozpustený.

Polovičný drdol - sto percent príťažlivosti! Ide o jeden z top pánskych účesov dneška. Hlavným rysom je uzol navrchu hlavy, zvyšné vlasy sú ponechané ako rozpustené.

Maximálne jednoduché: Rukami oddeľte vrchnú časť vlasov (až po úroveň uší) a vzadu na hlave si ju zatočte či už do uhladenej, podohnutej slučky alebo do uvoľneného drdolu. Výsledok zopnite gumičkou, podľa možnosti vo farbe vašich vlasov.

Drdol pre mužov: Uhladený štýl

Drdol pre mužov
Žiarivo lesklý: Pánsky drdol vyzerá v uhladenej verzii prudko elegantne. Hmmm, rafinované!

Skutočný gentleman: Uhladeným drdolom prezentuje muž nóbl verziu  svojho ja.

Pred tým, než si ich zopnete, jednoducho vezmite hrebeň a vlasy si starostlivo prečešte dozadu s pomocou gélu. Uhladený uzol najlepšie vynikne, ak si ho uviažete tesne nad krkom. Elegantný outfit dosiahnete, ak k nemu pridáte skvele padnúci oblek. Výsledný efekt? Puristický, sofistikovaný a neprekonateľne moderný.

Drdol pre mužov: Uzol navrchu hlavy

Drdol pre mužov
Vždy na vrchole: Vysoký drdol je hviezdou novej generácie pánskych účesov.

Top štýl: Drdol voľne stiahnutý na temene je ležérnym a univerzálnym lookom, ktorý naočkuje cool aurou naozaj každý outfit.

Charakteristický znak: Jemne nedokončený vzhľad, to znamená, že vlasy nemusia byť dokonale upravené. Extra porcia objemu pomôže uzlu, aby si dlhšie uchoval požadovaný tvar. Aby ste ju dosiahli, votrite si do vlhkých vlasov trocha penového tužidla alebo do suchých vlasov aplikujte púder pre objem ešte pred úpravou. Výsledok bude úchvatný!

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...