Hurá, sloboda! Krátke a ultrakrátke účesy

Ak máte krátke vlasy, leto si naozaj vychutnáte – voľný krk a svieža hlava sú v období horúčav na nezaplatenie. Vziať do ruky nožničky bude tento rok ešte o niečo ľahšie, pretože krátke vlasy sú módnym hitom. Pri pohľade na krátke či superkrátke účesy z našej galérie možno nazbierate viac odvahy.

Ostrihať si vlasy väčšinou nepatrí medzi najjednoduchšie rozhodnutia, pretože ich dorastanie chvíľu trvá. Krátky účes však môže vášmu looku dodať pôvab, po ktorom ste vždy túžili a navyše uzdraviť poškodené vlasy. Usmerní tiež pozornosť na tvár a dovolí vyniknúť jej kráse. Naozaj sa nemusíte báť, že ak sa rozlúčite s dlhými prameňmi, budete automaticky pôsobiť chlapčensky. Jemné a ženské črty, zmyselné pery, make-up a šperky – to sú tajné zbrane, s ktorými sú ženy synonymom zvodnosti bez rozdielu dĺžky vlasov. Množstvo atraktívnych herečiek a modeliek dokazuje, aké príťažlivé môžu byť krátke vlasy. Julianne Hough je jednou z nich - s novým účesom nestratila ani centimeter svojho pôvabu.

Krátky účes krok za krokom

Predtým, než urobíte veľký skok a presedláte na krátky účes, možno sa budete chcieť presvedčiť, či je nový look pre vás tým pravým. Existujú aj dlhšie pixie či chlapčenské účesy a krátke boby, ktoré môžete vyskúšať ako prechodné riešenie na ceste za superkrátkym účesom. Poskytnú vám totiž šancu vzdať sa prípadného cieľa, ktorý by pre vás nemusel byť ideálny. Skrátiť si vlasy je predsa len riešenie, ktorého následky budete pociťovať dlhší čas. Na druhej strane však možno zistíte, že ste našli svoj štýl, ktorý ste hľadali celý život! 

Ktorý z krátkych účesov vám najlepšie sadne?

Pred tým, než sa definitívne rozhodnete pre krátke vlasy, zanalyzujte si svoju tvár a zistite, či ste zvolili správne:

Okrúhla tvár: Asymetrický pixie účes s nadýchanými vlasmi navrchu bude pre tento typideálny, tvár bude pôsobiť užšie.

Hranatá tvár: K hranatým črtám pristanú nedokončené, strapaté boby. Postupne zostrihané účesy zjemňujú výraznú bradu, zatiaľ čo ofina zakryje vysoké, hranaté čelo.

Oválna tvár: Ak máte tento typ tváre, zaručene vám pristanú takmer všetky krátke účesy. Prameň vlasov padajúci cez čelo ich urobí ešte hravejšími.

Tvár v tvare srdca: Boby s vlasmi padajúcimi do čela a vlny vytvarované smerom von pristanú týmto tváram najviac.

V našej galérii vám ukážeme krátke a ešte kratšie účesy, medzi ktorými možno objavíte váš vysnený look.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...