Všetci milujú strih na boba!

Bob vyzerá vždy skvelo, je pohodlný, ľahko udržiavateľný a napokon aj štýlový. Nie, nehovoríme o manželovi/snúbencovi, ale o pravdepodobne najbežnejšom účese tejto planéty. Bob je jednoducho neporaziteľný!

Všetko to začalo v 20-tych rokoch minulého storočia. Vtedajšie ženy boli presýtené tým, čo bolo stereotypne považované za symbol ženskosti. V prvej vlne radikálneho nesúhlasu si svoje dlhé vlasy ostrihali nakrátko len preto, pretože to v danej dobe bolo považované za „neženské“. Ideálna dĺžka vlasov bola v úrovni uší. Pridajte k tomuto strihu rovnú ofinu a máte prototyp boba. Tento strih vlasov bol v tých časoch nazývaný ako „čašnícky strih“, alebo aj „chlapčenský strih“. Samozrejme, krátke vlasy nemusia nevyhnutne znamenať stratu ženského šarmu, ako to napríklad demonštrujú hviezdy ako módna ikona Coco Chanel a hviezda nemého filmu Louise Brooks. Obe totiž urobili veľký dojem, tak svojimi vyhláseniami, ako aj svojimi účesmi – istotne tak nestratili iskierku ženskosti.

Dobré veci však nemôžu byť dlho potláčané. Bob sa v 60-tych rokoch nielenže vrátil späť do módy, ale doslova jej dominoval. Bolo to pochopiteľné. Ženy v 60-tych rokoch venovali veľa času a úsilia dokonalej úprave svojich vĺn, aby vyzerali dokonale. Naopak, bob si nevyžadoval žiadne prehnané požiadavky na úpravu pre ženy, ktoré ho chceli nosiť. Bob bol jednoduchý, ľahko udržiavateľný a nevyžadoval si žiadne komplikované stylingové techniky.

Návrhári a hviezdy účes na boba zbožňujú

Dnes je jednoduchosť úpravy jednou z najlepších a najviac oceňovaných vlastností tohto účesu. Aby sme menovali aspoň jedného návrhára, Clare Waight Keller, návrhár z módneho domu Chloé, doplnil kolekciu jar/leto 2012 práve bobom na hlavách svojich modeliek. Veľa známych osobností nasledovalo jeho vzor. Aj ženy s dlhými vlasmi, by radi vyskúšali vlasy ostrihané na boba v polodlhej alebo krátkej verzii. Medzi známe osobnosti s týmto účesom istotne patrí herečka Keira Knightley, ktorá svojho boba rada kombinuje s jemnými vlnami. Agyness Deyn používa boba ako štýlové riešenie na prechod medzi jej predošlým krátkym chlapčenským účesom. Samozrejme, klasický bob neodmysliteľne patrí k osobnosti Anny Wintour.

Najlepšia vlastnosť boba je tá, že pristane každej žene, bez ohľadu na to, či sú jej vlasy rovné, vlnité alebo kučeravé. Je veľa dobrých vecí, ktoré by sme o účese na boba mohli spomenúť. Nemusí sa vám páčiť originálny rovný strih vlasov s rovnou ofinkou. Nemajte obavy, na rozdiel od 60-tych rokov, máte na výber z niekoľkých variant účesu. Môžete meniť dĺžku alebo vrstvy svojich vlasov. Okrem klasického boba, si môžete zvoliť dlhého, krátkeho alebo postupne zostrihaného boba, s alebo bez ofiny, s rovnou alebo nezriedka aj nerovnomerne ostrihanou ofinkou.

V galérii si môžete pozrieť, ako nosia bobov slávne osobnosti. Prezradíme vám tiež niekoľko tipov, ako na to. Veríme, že sa vám naša galéria bude páčiť.

Odkazy:

Účesy 20.storočia >> glamourdaze.blogspot.com

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...