Skip to Content

Ofiny - Pristanú vám? Ak áno, tak aký štýl?

Skosená, oblá, krátka, tenká alebo dlhá: existuje mnoho typov ofín. Otázkou ale ostáva, komu aká ofina pristane. Je tiež dôležité vedieť, ako sa o ofinu starať. 

Ofiny
Ofiny sú dnes súčasťou mnohých účesov

Ofiny nie sú len doménou módnych prehliadok a herečiek na červenom koberci. Môžete ich vidieť, kamkoľvek sa pohnete. Ofiny sú úžasne variabilné. Túto sezónu si môžete dopriať ofiny v rôznych dĺžkach. Vďaka tomu ofinou môžete zakryť vyššie čelo či dať tvári tie správne kontúry. S trochou cviku môžete tiež pomocou ofiny skryť vrásky na čele.

Ofiny sú to pravé pre odvážne ženy, ktoré rady experimentujú s účesmi, pretože ofiny sa jednoducho upravujú. Môžu byť vypnuté do strany, môžu byť zapletené alebo ich môžete skrotiť šatkou. Ak sa jedného dňa rozhodnete, že už ofinu nechcete, nie je to žiadny problém! Ofiny totiž vyzerajú štýlovo aj v prechodnej dĺžke. Vďaka správnej starostlivosti môžete premeniť krátku ofinu na krásne dlhú.

Ženy s jemnými vlasmi môžu ofiny perfektne využiť, hlavne ak ofiny začínajú vysoko na hlave a padajú do tváre s bohatým objemom. Rada: Ak máte prirodzené veľmi kučeravé vlasy, ofiny pre vás nie sú vhodné.

Štyri tipy pre starostlivosť o ofinu:

 • Ak je vaša pokožka náchylná na akné, mali by ste si ofinu fénovať pomocou veľkej okrúhlej kefy. To zabezpečí, že vlasy budú čo najďalej od pokožky. Pomôže tiež trochu laku na vlasy, ktorý vlasy obalí a zabráni tak vstrebávaniu nadbytočného mazu.
 • V prípade, ak ste si nestihli umyť vlasy, použite na ofinu suchý šampón. Prečešte si vlasy i ofinu a môžete vyraziť.
 • V špecializovaných obchodoch si môžete kúpiť malé púdrové papieriky. Sú praktické, pretože vsiaknu nadbytočnú mastnotu z čela a ofina tak rýchlo nezmastnie. 
 • Dotýkajte sa vašich vlasov a ofiny čo najmenej.
Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...