Ofiny - Pristanú vám? Ak áno, tak aký štýl?

Skosená, oblá, krátka, tenká alebo dlhá: existuje mnoho typov ofín. Otázkou ale ostáva, komu aká ofina pristane. Je tiež dôležité vedieť, ako sa o ofinu starať. 

Ofiny
Ofiny sú dnes súčasťou mnohých účesov

Ofiny nie sú len doménou módnych prehliadok a herečiek na červenom koberci. Môžete ich vidieť, kamkoľvek sa pohnete. Ofiny sú úžasne variabilné. Túto sezónu si môžete dopriať ofiny v rôznych dĺžkach. Vďaka tomu ofinou môžete zakryť vyššie čelo či dať tvári tie správne kontúry. S trochou cviku môžete tiež pomocou ofiny skryť vrásky na čele.

Ofiny sú to pravé pre odvážne ženy, ktoré rady experimentujú s účesmi, pretože ofiny sa jednoducho upravujú. Môžu byť vypnuté do strany, môžu byť zapletené alebo ich môžete skrotiť šatkou. Ak sa jedného dňa rozhodnete, že už ofinu nechcete, nie je to žiadny problém! Ofiny totiž vyzerajú štýlovo aj v prechodnej dĺžke. Vďaka správnej starostlivosti môžete premeniť krátku ofinu na krásne dlhú.

Ženy s jemnými vlasmi môžu ofiny perfektne využiť, hlavne ak ofiny začínajú vysoko na hlave a padajú do tváre s bohatým objemom. Rada: Ak máte prirodzené veľmi kučeravé vlasy, ofiny pre vás nie sú vhodné.

Štyri tipy pre starostlivosť o ofinu:

 • Ak je vaša pokožka náchylná na akné, mali by ste si ofinu fénovať pomocou veľkej okrúhlej kefy. To zabezpečí, že vlasy budú čo najďalej od pokožky. Pomôže tiež trochu laku na vlasy, ktorý vlasy obalí a zabráni tak vstrebávaniu nadbytočného mazu.
 • V prípade, ak ste si nestihli umyť vlasy, použite na ofinu suchý šampón. Prečešte si vlasy i ofinu a môžete vyraziť.
 • V špecializovaných obchodoch si môžete kúpiť malé púdrové papieriky. Sú praktické, pretože vsiaknu nadbytočnú mastnotu z čela a ofina tak rýchlo nezmastnie. 
 • Dotýkajte sa vašich vlasov a ofiny čo najmenej.
Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...