Styling vlnitých vlasov: Rovné pri korienkoch, kučeravé pri končekoch

Zaujala nás Christina Hendricks a modelky na prehliadke značky Bottega Veneta – s rovnými vlasmi na vrchu hlavy a s kučerami začínajúcimi na úrovni uší boli stelesnením ženskosti. Ukážeme vám, ako ľahko si vyčaríte tento účes aj vy. A pre dokonale zladený look sme doplnili tipy na make-up, ktorý bude ladiť s týmto rafinovaným účesom.

Uhladené vlasy navrchu hlavy, ktoré sa smerom nižšie menia na vlny a kučery – to je paleta rôznych lookov, od romantických až po divoké. Kučery si môžete rozstrapatiť alebo precízne vytvarovať (kučery Christiny Hendricks hore). Ak máte chuť stať sa magnetom na pohľady, stavte na tupírovanie a vytváranie mega objemu ako modelky na fotkách nižšie. Vlasy si môžete rozdeliť nepravidelne či naopak presnou cestičkou. Pramene nad čelom sa dajú začesať do strany a upevniť sponkou či nechať voľne padať do tváre.  

Retro závan na prehliadkových mólach

Modelky pre značku Bottega Veneta prezentovali nové, históriou inšpirované kučery v hnedej, ryšavej a blond farbe. Nostalgický retro look bol skvele doplnený žiarivým hrdzavočerveným rúžom. Maskare a očným tieňom dominovali jemné hnedé odtiene.

Tento neprehliadnuteľný účes zaručene zažiari v akejkoľvek spoločnosti. Kontrast medzi rovnými vlasmi navrchu a našuchorenými končekmi dodáva štýlu známemu zo 40. rokov výnimočnosť a príťažlivosť. Kreácie na hlavách modeliek obsahovali nižšie posadené cestičky na strane, ktoré sa postarali o štipku strohosti týchto účesov. Vlasy nad čelom mali začesané nabok a zopnuté sponkou na opačnej strane. Tento účes je veľmi populárny aj medzi matkami malých dcér – má v sebe školácky prvok, ktorý kontrastuje s prísnou cestičkou a účes do istej miery zjemňuje.  

Styling kučeravého retro účesu

Ak si chcete vytvoriť tento účes inšpirovaný 40. rokmi, mali by vám vlasy siahať minimálne po ramená. 

1. Po umytí si vlasy vyfúkajte a rozdeľte nízko položenou cestičkou na strane.

2. Nezabudnite na vlasy naniesť ochranný sprej pred stylingovým teplom. Použite žehličku a s jej pomocou vlasy navrchu hlavy a nad čelom dôsledne uhlaďte. Postupujte prameň po prameni a upravte ich asi do úrovne uší. 

3. Predtým, ako natočíte vlasy na úrovni uší na malé natáčky, trochu si ich navlhčite. Malé a pevné vlny si môžete jednoducho vytvoriť aj vďaka kulme.

4. Aby ste dosiahli objemný a roztopašný vzhľad, oddeľte jednotlivé pramienky prstami.

5. Nakoniec si vlasy vpredu nad čelom zopnite sponkou. Zafixujte ho lakom na vlasy, aby ste si objem a perfektný vzhľad udržali čo najdlhšie.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...