Účesy z prstencových vĺn: Inšpirácia búrlivých dvadsiatych rokov

Návrhári sa vo svojich letných kolekciách inšpirovali širokými nohavicami, aké kedysi nosila  Marlene Dietrich, rovnými lemovanými šatami a pozornosť pútajúcim make-upom a jasne červenými perami. Svetové celebrity sa na červenom koberci ukazujú v najnovšom Charleston looku. Naopak, blogerky preferujú unisex „garçonne“ (chlapčenský) štýl. Prstencové vlny sú ideálnym účesom k štýlu, ktorý zvolili módni návrhári. Ukážeme vám, ako si vytvoriť elegantný look dvadsiatych rokov.

Začiatkom tohto roku režisér Michel Hazanavicius doslova vyzbieral väčšinu Oscarov za svoj nostalgický film "The Artist". V rovnakom čase sa do popredia dostal look dvadsiatych rokov až tak, že sa stal novým trendom. Nová filmová verzia novely F. Scott Fitzgeralda z roku 1925 "Veľký Gatsby" sa dostane na plátna kín v roku 2012. Novú filmovú drámu natočil režisér Baz Luhrmann a v nej sa môžete tešiť na známe hviezdy ako Leonardo DiCaprio a Carey Mulligan.

Je na čase dopriať si trochu zábavy a objaviť, čo prinesie nová verzia dvadsiatych rokov do sveta módy a účesov. Rozpoznávacím elementom mladých nekonvenčných žien dvadsiatych rokov boli účesy s prstencovými vlnami. Prečo sa nevrátiť v čase a nepožičať si trochu pôvabu búrlivých dvadsiatych rokov do módy a účesov?

Ako upraviť prstencové vlny

Heidi Klum vie, ako nosiť prstencové vlny.

Prstencové vlny sú stále upravované v štýle búrlivých dvadsiatych rokov.

1. Vlasy si umyte šampónom. Na vytvorenie prstencových vĺn totiž potrebujete mokré vlasy.

2. Do mokrých vlasov votrite dostatočné množstvo penového tužidla. Je dobré použiť koniec hrebeňa s „chvostom“ na nanesenie penového tužidla do vlasov, aby ste dosiahli lepšie spevnenie prstencových vĺn.

3. Vytvorte pravidelnú a hlbokú cestičku na stranu. Vedľa cestičky oddeľte široký prameň vlasov (široký asi na 2 prsty) nad čelom. Tento prameň použijete na vytvorenie prstencových vĺn.

4. Pomocou konca hrebeňa vytiahnite tento oddelený prameň vlasov smerom k tvári a začnite s tvarovaním prstencových vĺn od korienkov až po končeky vedľa cestičky vo vlasoch. Najprv vlasy vytiahnite hore smerom k cestičke, aby ste vytvorili prvý rad prstencových vĺn.

5. Pomocou špeciálnych natáčok na prstencové vlny si upevnite základ každej novovytvorenej vlny.

6. Striedavo stláčajte vlasy smerom hore alebo dole, aby ste vytvorili rady prstencových vĺn. Každý rad vĺn dobre upevnite pomocou natáčok predtým, než začnete tvarovať ďalšie vlny v opačnom smere.

7. Na prvýkrát vaše vlny nemusia byť zďaleka tak ideálne ako si ich predstavujete. Nezúfajte, čím viac budete tento účes skúšať, tým viac sa budú vaše vlny blížiť k ideálu.

8. Akonáhle sa vám váš výtvor páči, nechajte vlasy voľne vyschnúť a následne z nich vyberte natáčky na prstencové vlny.

9. Trochu laku na vlasy váš účes ešte viac spevní.

Prstencové vlny do práce a na voľný čas

Prstencové vlny
Na Londýnskom Týždni módy ukázali modelky Marka Fasta modernú verziu prstencových vĺn.

Alternatíva prstencových vĺn tiež pochádza z dvadsiatych rokov. V tejto alternatívnej verzii sú prstencové vlny jemnejšie a nemajú tak striktne definovaný tvar. Táto druhá verzia je stále elegantnejšia než kučery. V dvadsiatych rokoch používali kaderníci na vytvorenie prstencových vĺn horúcu žehličku. A moderná alternatíva k horúcej (klasickej) žehličke je kulma na vlasy.

Oddeľte približne 2 široké pramene vlasov. Začnite na vrchu hlavy, natočte vlasy jedenkrát smerom do vnútra na kulmu. Potom kulmu zatlačte mierne dolu. Teraz natáčajte vlasy na kulmu v opačnom smere a potiahnite kulmu trochu nižšie. Striedavo natáčajte vlasy na kulmu smerom dovnútra i von až kým sa nedostanete ku končekom prameňa.

Prstencové vlny: Vhodné oblečenie a make-up

Či už máte vlasy blond alebo hnedé, štýl búrlivých dvadsiatych rokov pristane každému. Závisí to najmä na udalosti, môžete zvoliť lacnejší alebo drahší make-up. Pre dramatický vzhľad v štýle Hollywoodskych hviezd čias dávno minulých potrebujete umelé mihalnice a jasne červený rúž. Bude to ideálna kombinácia na ples.

Široké, po kolená dlhé šaty, perly, klobúčik v tvare zvonu, členky, topánky na vyššom opätku, art deco vzory, flitre a perie sú tým najlepším outfitom a doplnkami k účesu s prstencovými vlnami.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...