Skip to Content

Ochrana pred teplom pre vaše vlasy: Styling bez výčitiek

Ak použijete produkty na ochranu vlasov pred teplom a budete sa riadiť základnými stylingovými pravidlami, môžete používať kulmu či žehličku na vlasy na vytvorenie skvelého účesu bez toho, aby ste si vlasy poškodili.

Vlasy si zachovajú tvar, v ktorom vychladnú. Preto vedia žehličky na vlasy skrotiť neposlušné kučery a vytvoriť z nich žiarivé rovné vlasy a kulmy dodajú vlasom objem a kučery. Tepelný styling však môže vašim vlasom i spôsobiť problémy. Prístroje určené na vlasový styling môžu dosiahnuť teplotu až 220 ˚C a spôsobiť poškodenie nechránených vlasov. 

Dlhodobými následkami sú rozštiepené končeky, strata lesku a lámavosť vlasov. Tomuto môžete predísť používaním ochranných produktov pred každým tepelným stylingom. Ochranné vlasové produkty vám styling uľahčia a tiež sa vďaka nim vyhnete možnému prehriatiu vlasov. Rovnako dôležitý je aj výber stylingových zariadení na vlasy. Najnovšie žehličky na vlasy majú špeciálny povrch (napr. keramické povlaky), ktorý zabezpečí rovnomerné a postupné zahrievanie. 

Deväť tipov pre šetrný styling

 • Pamätajte: Vlasy musia byť pred použitím tepelného stylingu suché. Kým sú vlasy mokré, ich chemická štruktúra je oslabená. Ak sa teplo použije na mokré vlasy, môže to permanentne poškodiť vrchnú vrstvu pokožky hlavy a tiež štruktúru vlasov.
 • Pred každým stylingom aplikujte stylingové produkty, ktoré ochránia vaše vlasy pred poškodením.
 • Máte na výber z veľkého množstva produktov chrániacich vaše vlasy pred teplom. Niektoré sú špeciálne navrhnuté pre dosiahnutie rovných a žiarivých vlasov alebo pružných kučier, iné vám zaistia šetrný styling. Môžete si pre svoje vlasy zvoliť optimálny produkt, ktorý potrebujete. To vám zaručí jednoduchý styling a poskytne najlepšiu ochranu pre vaše vlasy.
 • Aplikujte prostriedky na ochranu vlasov pred teplom do mokrých vlasov. Vytvoríte tak dokonalú ochranu pre každý váš vlas.
 • Spreje na vlasy používajte z bezpečnej vzdialenosti - ideálne 20 až 30 cm Ochránite tak vlasy bez toho, aby ste si ich zbytočne zlepili  či zaťažili. Pred použitím spreju na vlasy si prečítajte návod na obale, ktorý určuje vhodnú vzdialenosť jeho použitia.
 • Potom, čo ste použili produkt na ochranu vlasov pred teplom, mali by ste si vlasy jemne rozčesať hrebeňom so širokými zubami. Vďaka tomu vlasový produkt vo vlasoch rovnomerne rozotriete.
 • Používaním vlasovej kúry na suché alebo poškodené vlasy každý týždeň môžete predísť trvalému poškodzovaniu vlasov. 
 • Existujú rôzne poškodenia vrchnej vrsty pokožky hlavy. Každé poškodenie zanechá pokožku hlavy zraniteľnejšou a ďalšie poškodzujúce vplyvy vašu pokožku zbytočne zaťažujú. Úprava vlasov pomocou tepla zanecháva vaše vlasy citlivejšie na UV žiarenie a preto by ste sa mali vyhnúť používaniu kovových hrebeňov a sponiek.
 • Vyhnite sa stylingovým zariadenia s kovovými časťami. Jednotlivé časti takýchto zariadení sa totiž zvyknú prehrievať. To môže zapríčiniť poškodenie vašich vlasov. Stylingové zariadenia s keramickým povrchom sú preto oveľa lepšou alternatívou. 
Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...