Začína sa plesová sezóna – dámy, pripravte sa!

Dokonale padnúce šaty v tom správnom trendy štýle musí mať každá žena, ktorá sa chystá na ples. Okrem toho je však nutné vybrať aj ten správny účes. Máme pre vás niekoľko tipov na plesové účesy, s ktorými zažiarite.

Čo sa nosí?

Aj spoločenské účesy podliehajú módnym trendom a pravidlám. Za vzor si môžete vziať hviezdy, ktoré sa predvádzajú na rôznych večierkoch a (nielen) filmových udalostiach. Schwarzkopf profesionáli pre vás tento rok pripravili ukážku top účesov na ples. Vyberte si účes, korý sedí typu vašich vlasov a hodí sa k vašej tvári i šatám.

Osviežujúci a mladistvý look

Hravosť v kombinácii s eleganciou nikdy neuškodia. Naopak! Krásne oživia váš outfit. Zapletané vlasy patria medzi večerné účesy, ktoré si obľúbili mladšie, ale i zrelšie dámy.

Brooklyn Decker
Getty Images
Brooklyn Decker umelecky omotala niekoľko vrkôčikov okolo hlavy

Dovolené sú všetky druhy zapletaných vrkočov -  či už klasický, alebo tzv. rybí vzor s cestičkou nabok, na stred, či žiadnou.

Veľmi efektné sú zapletané účesy už od korienkov vlasov, postupne priberané pramene vlasov končiace prehodené cez rameno.

Zapletané účesy na ples môžete doplniť šperkom, či jemnou kvetinou – všetko ale zlaďujte so šatami. Ak sú príliš výrazné, postačí ak bude váš účes jednoduchší. 

>> Prečítajte si viac

Falošný bob stále v kurze

Rady by ste si na plese vyskúšali kratší elegantný účes bez strihania? Falošný bob je riešenie veľmi obľúbené aj medzi celebritami.

Nikki Reed
Getty Images
Falošný Bob Nikki Reed vyzerá skvelo z každého uhlu

Ako na to: Vzadu na hlave si vlasy zatočte smerom dovnútra. Vzniknutý uzol upevnite vlásenkami tak, aby ich nebolo vidieť.V prípade, že máte dlhšie vlasy môžete vytvoriť falošný bob aj takto: zopnite si vlasy do copu a posúvajte gumičku dolu ku končekom vlasov. Potom zahnite vlasy dovnútra a upevnite koniec copu vlásenkami. Opäť tak, aby ich nebolo vidieť.

Pre ležérny, jemne romantický vzhľad môžete nechať niekoľko prameňov vlasov voľne vpadať v okolí tváre.

 >> Prečítajte si viac

Drdol – nestarnúca klasika

Jennifer Love Hewitt
Getty Images
Jennifer Love Hewitt vyzerá úžasne s obrovským drdolom. Vlasy má začesané dozadu, takže môžeme obdivovať jej peknú tvár.

Elegantný, romantický, ale tiež sexy i nevinný, aj taký môže byť drdol - populárny účes na ples. Ak je posadený nízko na zátylku, vyzerá klasický drdol noblesne. Drdol vysoko na hlave, upravený do mierne rozstrapateného štýlu, vytvára mladistvý a moderný vzhľad. Môžete si ho dopriať aj úplne nízko pri zátylku s cestičkou nabok, či bez nej.

Úprava drdolu je jednoduchá - vlasy mierne natupírujte a začešte späť do copu. Otočte cop okolo niekoľkokrát a upravte ho do špirály. Na fixáciu drdolu použite sponky a lak na vlasy, aby sa dokonalý účes nerozpadol.

>> Prečítajte si viac

Drdol aj pre kučeravé vlasy:

Jessica Chastain
Getty Images
Jessica Chastain nám ukázala ďalší romantický look. Jej vlnité vlasy sú zopnuté do nedbalého, nedokončeného drdolu na krku.

Nedbalý, nedokončený drdol pri krku pôsobí romanticky a ľahko ležérne. Kučeravým vlasom tento večerný účes skutočne pristane.

Ako na to: Na vlasy naneste penové tužidlo pre kučeravé vlasy. Použite kulmu s veľkým priemerom alebo veľké natáčky na vytvorenie vĺn (ak nemáte bohaté, kučeravé vlasy). Natočte tenké pramene vlasov pre väčší objem. Zopnite vlnité vlasy do nízkeho copu. Oddeľte pramene copu, obtočte a upevnite ich okolo základu copu pomocou vláseniek a sponiek. Na spevnenie účesu použite lak na vlasy.

 >> Prečítajte si viac

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...