Penová farba: Najjemnejšia medzi farbami

Chceli by ste zmeniť farbu vlasov? Permanentné farby na vlasy sú zaručenou voľbou. V prípade, že dávate prednosť farbeniu vlasov doma, mali by ste zvoliť čo najjednoduchší spôsob farbenia. Pri farbení vlasov by nemal vzniknúť neporiadok a farba by vám z vlasov nemala stekať. Napokon by mal byť výsledok farbenia prirodzený žiarivý a rovnomerný. To všetko môžte dosiahnuť pomocou penovej farby, ktorej použitie nevyžaduje žiadne extra zručnosti.

penová farba vlasov
Farbenie vlasov pomocou penovej farby je bezstarostné a jednoduché! No i napriek tomu si radšej dajte na ramená uterák

Farbenie vlasov doma môže byť zradné. Musíte byť poriadne zručná, aby ste pri aplikácii farby dosiahli aj na jemné vlasy na krku, nehovoriac o možných farebných škvrnách na kachličkách v kúpelni...

Použitie penovej farby bude pre vás potešením. Aplikujte penu tak ako šampón. Pena je k pokožke hlavy jemné, príjemne vonia (neobsahuje amoniak), nesteká a zostane na mieste, kde ste ju aplikovali. A ešte k tomu zafarbí vlasy rovnomerne a dokonale prekryje šediny.

Nepomýľte si však penovú farbu s penovým tónovačom na vlasy. Pigmenty v penových tónovačoch pôsobia iba na vonkajšiu stranu vlasov a obalia ich farebným filmom, ktorý sa z vlasov rýchlo vymyje. Tónovanie vlasov pomocou peny nevydrží dlhšie než 6 umytí. Penové tónovače vám tiež neprekryjú šedivé vlasy. Skutočné farby na vlasy, aj tie penové, si vyžadujú zmiešať dve zložky. Vďaka tomu rozpoznáte rozdiel medzi farbou a tónovačom. Na rozdiel od tónovacej peny, penová farba na vlasy preniká hlboko do vlasov a vydrží vám o to dlhšie, o čo viac ju necháte pôsobiť. Penová farba navyše dokonale kryje šediny.

Dôležité informácie o penovej farbe:

 • Neuchovávajte ju na nevhodnom mieste. Vždy používajte celé balenie penovej farby. Pre veľmi dlhé vlasy použite dve balenia.
 • Neodkladajte si zvyšky farby na neskôr. Keď sa raz farba zmieša, musí byť použitá.
 • Dodržujte dobu pôsobenia. Proces farbenia má niekoľko krokov. S výsledkom farby vlasov nemusíte byť spokojná v prípade, že si farbu zmyjete priskoro.
 • Vlasy si možno zosvetliť (až na perlovú blond) pomocou zosvetľovača na vlasy. Rovnako si môžete vlasy stmaviť na orieškovo hnedú, čokoládovo hnedú alebo si dopriať čiernu hrivu.
 • Dávajte pozor na radikálnu zmenu farby vlasov. Väčšina žien vyzerá perfektne, keď si svoju prirodzenú farbu zmenia maximálne o dva až tri odtiene
 • Pred farbením si vlasy neumývajte. Prirodzený maz chráni pokožku hlavy i vlasy pred chemikáliami vo farbách na vlasy.
 • Farbené vlasy zostanú dlhšie krásne ak použijete šampón alebo kondicionér na farbené vlasy. Tieto produkty dodajú vašim vlasom extra ošetrenie a udržujú farbu jasnú a žiarivú aj po mnohých umytiach.
Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...