Plná sviežosti: Letná starostlivosť o vlasy

Vlasy sa z 10 až 15 percent skladajú z vody. V sparných dňoch sa z nich časť vody vyparí. Je preto nanajvýš dôležité túto stratu vlhkosti nahradiť a pravidelne dopĺňať jej zásoby. Osviežujúce tipy na letnú starostlivosť vám pomôžu ošetriť korunu vašej krásy tak, ako sa patrí, aj počas najväčších letných horúčav.

Keď slnko praží, všetci túžime po sviežich vlasoch a hebkej pleti. Inšpirujte sa našimi tipmi a vaše vlasy budú počas celého leta plné života. 

Letná starostlivosť: Vyberte si šampón a kondicionér, ktoré sú navrhnuté tak, aby vlasy osviežili a zvlhčili.

Najdôležitejšie je zloženie: Produkty starostlivosti o vlasy počas leta by mali v ideálnom prípade obsahovať keratín, pantenol, aloe vera a/alebo výťažok z mäty.

Studená rosa: Chladivý telový sprej neposkytuje injekciu sviežosti len vašej pleti ale aj pokožke hlavy. Energizujúca vôňa je vítaným bonusom. 

Potenie: Pot ochladzuje pokožku a pomáha tiež preniesť olej z pokožky hlavy na vlasy. To spolu so zvýšenou produkciou mazu počas letných dní pravdepodobne spôsobí, že bude nutné umývať si vlasy častejšie. Šampón oplachujte vlažnou vodou, ktorá priaznivo pôsobí na pokožku hlavy a krvný obeh. Jemné ošetrovanie tiež zníži potenie.

Regeneračná injekcia: Elixíry s olejmi poskytnú vlasom namáhaným slnečnými lúčmi potrebnú dávku vlhkosti. Podľa potreby ich môžete nanášať na suché alebo mokré vlasy.

Chladivý efekt: Po dlhom dni strávenom na slnku budú vaše vlasy vďačné za masku, ktorá ich dokonale ošetrí a zjemní pokožku hlavy.

Prvá pomoc pre končeky: Letné horúčavy sú mimoriadne drsné ku končekom vlasov. Séra na končeky vlasov pomáhajú predchádzať ich vysušovaniu.

Svieža vnútri i na povrchu: V tomto období je nevyhnutné prijímať zvýšený objem tekutín. Voda bez bubliniek a nesladený zelený čaj vám vynikajúco zaženú smäd.

Profesionálny kaderník a vizážista Armin Morbach vám v nasledujúcom videu ukáže, ako vďaka pár krokom premeníte vaše poškodené vlasy na lesklú a zdravú hrivu.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...