Účes mesiaca: vzdušné vlny Cindy Crawford

Vzdušné vlny sú súčasťou trendy účesov už dlho. Nedávno nás Cindy Crawford zaujala svojou modernou verziou tohto klasického účesu. Tešte sa na niekoľko tipov ako dodať vašim vzdušným vlnám špeciálnu príťažlivosť.

Niet pochýb o tom, že i vo veku 45 rokov je Cindy Crawford jedna z najkrajších žien showbiznisu. Nedávno, počas návštevy šou Cirque du Soleil v spoločnosti celej svojej rodiny, opäť raz ukázala svoj šarm a štýl, ktorý z nej v 90.rokoch vytvoril supermodelku. Taktiež sme obdivovali jej výnimočne krásne vzdušné vlny. Jej vlasy pôsobili uvoľnene ale zároveň vznešene vďaka dostatočnému objemu pri korienkoch vlasov, ľahkým vzdušným vlnám a hodvábnemu lesku. Vzdušné vlny sú vhodné ako na voľný čas, tak do práce či na slávnostné príležitosti.

Vzdušné vlny nie sú ničím novým. Boli trendom v 80. rokoch a nikdy nevyšli z módy. Vtedy boli vzdušné vlny a kučierky vyčesávané dohora a spevňované množstvom laku na vlasy. Ako Cindy Crawford dokázala, súčasná, nová verzia vzdušných vĺn je omnoho viac prirodzenejšia.

Vzdušné vlny Farrah Fawcett
Farrah Fawcett s divokými, vzdušnými vlnami, bola ikonou krásy 80. rokov.

Na vytvorenie krásnych vzdušných vĺn potrebujete fén a okrúhlu kefu na vlasy. Taktiež potrebujete trocha vytrvalosti. Používanie oboch pomôcok naraz si vyžaduje určitú zručnosť, ale príprava účesu nezaberie veľa času. Pre vytvorenie účesu by vaše vlasy mali dosahovať dĺžku aspoň po ramená a mali by byť nepravidelne prestrihané. Vaše vlasy predvedú svoj prirodzený lesk, ak ich budete pravidelne ošetrovať vlasovými prípravkami a používať ochranu pred teplom, pred tým ako začnete s fénovaním. Ošetrenie s prípravkami s jasným alebo matný leskom dodá vlasom príťažlivosť a oslní krásnymi lesklými odrazmi svetla. Nižšie v texte nájdete náš jednoduchý návod k tomu ako si vytvoriť vzdušné vlny.

Všetko čo potrebujete na tvorbu vzdušných vĺn:

Fén na vlasy, veľká okrúhla kefa, penové tužidlo pre zväčšenie objemu a lak na vlasy.

Postup úpravy vlasov:

1. Predtým ako začnete vlasy rozčesávať hrebeňom, votrite do nich penové tužidlo pre zväčšenie objemu, potom použite fén na vlasy a to pokým vaše vlasy nebudú mierne vlhké.

2.Pripojte k vášmu fénu difuzér a pokračujte vo fénovaní vlasov s tým, že počas sušenia prečesávajte vlasy okrúhlou kefou na vlasy. Najprv tvarujte kefou vlasy pri krku a to od korienkov smerom ku končekom vlasov. Kefou prečešte zospodu každý jeden prameň vlasov v okolí krku. To dodá vašim vlasom väčší objem a vytvorí mierne dovnútra stočené vlny.

3. Prečesávajte pramene predných vlasov pramene okrúhlou kefou od korienkov až po končeky. Tentokrát použite kefu na pramene vlasov zvrchu.  

4. Individuálne pramene zvýraznite ich natočením na kefu počas fénovania. To vytvorí medzi vlnami niekoľko kučier.

5. Vlasy jemne prehrabte prstami a aplikujte lak na vlasy pre spevnenie účesu.

Odkazy (pre tvorbu vzdušných vĺn)

Základy sušenia od Lauren Conrad >> thebeautydepartment.com

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...