Cool cop – stačí pár sekúnd a šikovná gumička

Cop a gumička patria už celú večnosť nerozlučne k sebe, sú základom stylingového arzenálu väčšiny žien. Záleží na každom detaile – s obyčajnou gumičkou si môžete upraviť nadčasový účes alebo naopak ultra moderný styling, za ktorým sa všetci otočia. Stačí sa prehrabať vo svojej zbierke vlasových doplnkov, určite v nej objavíte nejeden poklad.

Štýlové gumičky dokážu dodať šťavu aj klasicky upraveným copom či polovyčesaným účesom. Široké, nariasené alebo pestrofarebné gumičky môžu byť tým pravým detailom, ktorý pozdvihne jednoduchý účes na originálny styling a zaujímavo doplní váš outfit. V centre pozornosti sú momentálne širšie, nápadité gumičky.

Gumičky
Široká, nariasená verzia starej dobrej a za každých okolností praktickej gumičky.

Gumičky rozhodne nepatria medzi čerstvé vynálezy, no ich úloha v tvorbe účesov bola a je nezastupiteľná. Zachránia vás, keď máte svoj „deň zlých vlasov“, fádne a konvenčne vyzerajúce copy či výčesy hravo pretvoria na moderné kreácie s nádychom uvoľnenosti. Módni návrhári nedávno znovuobjavili široké nariasené gumičky z pestrofarebných látok, ktoré boli „in“ v 90. rokoch. Tento nenahraditeľný doplnok vám ponúka mnoho možností, ako rozohrať svoju kreativitu. Farby, vzory a aplikácie, materiály ako zamat, koža či hodváb – fantázii a vkusu sa medze nekladú! A inšpiráciou vám môžu byť vlasové výtvory z 80. a 90. rokov, v ktorých jednoznačne kraľovali gumičky. Nalaďte sa na nostalgickú strunu a prevetrajte svoju zbierku „vyslúžilých“ doplnkov a nepotrebných kúskov látok – budete prekvapené, čo všetko z nich možno vyčariť.    

Najpôvabnejší účes s gumičkou

Na účesoch z módnych mól, predovšetkým v kolekcii Jeana-Paula Gaultiera, hrali prím široké gumičky s retro nádychom. Modelky však mali vlasy zopnuté o trochu vyššie, než tomu bolo pri klasických účesoch. Prednosť má strohý vzhľad s uhladenými vlasmi pevne sčesanými dozadu. O kontrast sa postarajú dievčensky kučeravé konce (pozri foto hore) – a elegantný, no zároveň hravý účes je na svete.

Gumičky

Táto zvlnená verzia copu je presne v duchu aktuálneho uvoľneného vzhľadu. Kľúčovým doplnkom je široká gumička à la 80.roky, ktorá pripomenie bláznivé popové hviezdy z tejto dekády.

Vľavo: Počas Parížskeho týždňa módy predviedli modelky návrhára Jeana-Paula Gaultiera tieto roztopašné copy.

Gumičky

Whitney Port si zopla časť vlasov touto retro gumičkou. Svojmu účesu dodala pútavý detail, ktorý je presne v duchu momentálnych trendov. 

Vľavo: Whitney Port zaujala polovyčesaným účesom zopnutým jednoduchou čiernou gumičkou.  

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...