Vlasy do strany á la morská víla

Ženy s dlhými vlasmi si svoje neposlušné pramene často prehadzujú cez rameno. Rovné, zvlnené či kučeravé vlasy voľne padajúce cez rameno alebo rafinovane zopnuté na strane vytvárajú jemný, ženský look pripomínajúci morskú vílu. Ak máte uvoľnenú a romantickú náladu, inšpirujte sa účesmi začesanými do strany v našej galérii.

Či už máte vlasy rovné, zvlnené alebo vám rastú v neposedných kučerách, začesaním do strany spoľahlivo podčiarknete svoj ženský šarm. Tento look je pozoruhodne všestranný a vhodný na rôzne príležitosti – asymetrický prvok oživí takmer každý účes. A jeho hravosť vám poskytne mnoho priestoru pre kreativitu a zábavu.

Variácie účesov začesaných do strany

Existuje mnoho spôsobov, ako nosiť vlasy na strane. Stačí nasledovať niekoľko jednoduchých pravidiel. Ak je súčasťou looku cestička na strane, vlasy si prehoďte do opačnej strany. Aby mal účes požadovaný tvar, vlasy musia byť aspoň o niečo dlhšie než po ramená. Spôsobu upevnenia vlasov vzadu na hlave sa tiež medze nekladú. Najlepšiu službu vám urobia neviditeľné vlásenky, rafinované ozdobné spony či ďalšie zaujímavé doplnky.   

Vlasy si môžete do strany voľne prehodiť alebo pevne začesať. Veľmi efektne pôsobí, ak ich potom zapletiete či zaviniete opačným smerom a vytvoríte tak zvlnený ornament. Ak ich na jednej strane pevne stiahnete a uhladíte, dosiahnete efekt nakrátko zostrihaného účesu. Rosario Dawson (posledné foto v galérii) doviedla tento štýl ešte o krok ďalej tým, že si vlasy nad jedným uchom skutočne oholila.   

Vlasy na strane vám môžu padať cez rameno tak, ako ich príroda stvorila, alebo si môžete vyčariť plážové vlny, rafinovane vytvarované vlny, uhladené pramene či kučery, záleží len na vašom vkuse a konkrétnej príležitosti. Ak máte chuť na ešte hravejší účes, ozvláštnite ho pevne alebo voľne zapletanými prvkami.

Tento štýl môžete nosiť aj vtedy, ak máte ofinu, alebo ho doplniť zvlnenými prameňmi prehodenými cez čelo.

Popustite uzdu svojej kreativite! Jednoducho skúšajte rozličné variácie účesov začesaných do strany a nájdite ten, ktorý sa ideálne hodí k vášmu looku. Tužidlo, púder pre objem vlasov či vosk vám určite budú dobrými pomocníkmi, s ich použitím sú totiž vlasy poddajnejšie a navyše upútajú nádherným leskom.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...