Ostrihané vlasy – Dokonalý účes pre hravé rebelky

David Bowie naštartoval trend zostrihov už v rokoch 80-tych. jednotlivé vlasy sú ostro zostrihnuté, zatiaľ čo vlasy na vrchu hlavy zostávajú dlhé. Ako to vysvetliť kaderníkovi: "Všetky vlasy po stranách preč a vrchné vlasy nechajte, ako sú!"

Len pred nejakým časom boli krátky zostrihy a zostrihy vlasov po stranách spájané s punkovou, metalovou a gothic rockovou undergroundovou scénou. Dnes sú už takéto strihy takmer súčasťou mainstreamu; áno rebelský strih vlasov je dnes súčasťou klubovej scény. Vystrihané vlasy znamenajú niekoľko vyholených prameňov vlasov nad uchom a okolo hlavy, ako vojenský zostrih. Len vrchné vlasy si zachovajú svoju pôvodnú dĺžku. Pre trendy strih vlasov po stranách postačí vyholiť vlasy v okolí uší. Modelka Alice Dellal prezentovala jeden z odvážnych účesov. Nemecká herečka a víťazka súťaže 'Let's Dance', Sophia Thomalla tiež ukázala, ako krásne vynikne rebelský štýl vo vlasoch.

Vyholené plochy na hlave pridávajú výrazný akcent účesu, najmä ak sú ostatné vlasy dlhé. Bočný strih vlasov dáva krátkym strihom nový rozmer. Na počudovanie, neobvyklý vlasový element podčiarkuje ženskosť účesu.

Užitočná rada: Aj keď vyzerajú zostrihy a bočné strihy vlasov veľmi jednoducho, mali by ste to nechať na kaderníkovi, ktorý techniku tohto strihu ovláda. Následne môžete udržovať požadovanú dĺžku vlasov aj sami doma pomocou strojčeka na vlasy, každé dva týždne. Dobrou alternatívou môže byť kamarátka so šikovnými rukami, ktorá vám so zastrihávaním pomôže.

Mimochodom, takýto vystrihaný look vyzerá lepšie na ženách s jemne podlhovastou tvárou než v prípade tvrdších rysoch tváre. V prípade, že sú vaše vlasy veľmi jemné a riedke, nebude asi najlepší nápad, ak si vyholíte akýkoľvek malý prameň vlasov či už po stranách, alebo okolo hlavy. Môže sa stať, že vás váš krátky zostrih omrzí. V takomto prípade jednoducho rozdeľte vlasy cestičkou na stred, aby ste zakryli vyholenú časť vlasov. Alebo je tu stará dobrá osvedčená metóda - klobúk.  Možno ste si všimli, že i Sophia Thomalla po ňom siahla. Našťastie si ženy v spoločnosti klobúk z hlavy skladať nemusia.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...