Falošný bob

Getty Images

Aby ste vytvorili efekt ostrihaných vlasov, nepotrebujete na to nožnice. Falošný bob je ideálnou voľbou, ak chcete vzbudiť rozruch a zaujať novým lookom bez toho, aby ste skutočne podstúpili drastickú zmenu. V prípade, že tento účes plánujete zahrnúť do svojho arzenálu, mali by vaše vlasy siahať aspoň po ramená. Pre herečky ako Ashley Greene a Kate Beckinsale sú hra a vytváranie ilúzií súčasťou povolania, pre nás ostatných predstavujú číru zábavu.

Falošný bob má množstvo variácií. Môže na vás vyzerať skvele s cestičkou v strede alebo bez nej. Najpôvabnejší bude, ak si vlasy voľne vypnete, a môžete ho okoreniť aj kučerami či vlnami. Skvele pri ňom vynikne tiež hodvábny lesk rovných vlasov a ofiny. Podľa charakteru akcie, na ktorú sa práve chystáte, môžete zvoliť buď rafinovanú alebo ležérnu verziu tohto účesu. Bob môžete prispôsobiť kvalite vašich vlasov, svojmu vkusu a prípadnej potrebe rýchleho, ale nemenej príťažlivého účesu.  

Aká verzia falošného bobu vám pristane?

Ženy s vysokým čelom a hranatou tvárou vyzerajú najpríťažlivejšie, keď tento účes ozvláštnia ofinou, alebo nechajú predné vlasy padať asymetricky cez čelo, ako to vo svojej verzii falošného bobu predviedla herečka Ashley Greene. 

Hilary Duff na ďalšej fotografii predviedla natupírovaný štýl, ktorý jej účes napumpoval objemom. Nechajte sa ním inšpirovať, najmä pokiaľ máte riedke vlasy. 

Kate Beckinsale svoju variáciu na tému bob okorenila voľnými prameňmi, ktoré jej zaujímavo lemujú tvár. Vlasy nad jej čelom jemne padajú do strán a rafinovane zakrývajú bočné časti jej tváre. Tento falošný bob dokáže opticky zoštíhliť okrúhlu tvár. 

Styling falošného bobu krok za krokom

1. Ak máte rovné vlasy a túžite po zvlnenom, či kučeravom účese, odporúčame vám toto: Do vlhkých vlasov nastriekajte ochranný sprej pred stylingovým teplom a po uschnutí, s pomocou kulmy alebo natáčok, vytvorte vlny či kučery. Podľa zvoleného priemeru stylingových pomôcok si môžete vytvoriť menšie alebo väčšie vlny/kučery . Striedaním veľkých a menších vĺn/kučier dosiahnete mimoriadne živý a hravý look. 

V prípade, že chcete vytvoriť rovný falošný bob s výrazným objemom, votrite si do polosuchých, ešte ale stále vlhkých vlasov penové tužidlo. Potom vlasy vyfúkajte. Na tupírovanie pri korienkoch vlasov použite hustý hrebeň. Potom si ich zopnite alebo vytvarujte konce hrebeňom. Ak ste tupírovaním nedosiahli požadovaný objem, môžete použiť púder pre objem vlasov tam, kde je to potrebné.  

2. Vlasy voľne zopnite do nízkeho copu a upevnite ich gumičkou. Následne ju potiahnite dole smerom ku koncu copu, až kým sa vám nepodarí podohnúť vlasy dovnútra asi na úrovni brady. To dodá falošnému bobu veľký objem.  

3. Upevnite vzniknutú slučku vlásenkami a účes zafixujte lakom na vlasy.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...