Top nápady na účesy: Zapletaná ofina

Je praktická a navyše má šmrnc! Nielenže predstavuje rafinovaný spôsob, ako skrotiť poletujúce vlasy – túto kreáciu zaručene nikto neprehliadne. Okoreňte svoj look novým, originálnym prvkom à la vrkoč nad čelom. Nevšedný účes, ktorý sa skvele hodí na každý deň, s dávkou extravagancie a ultra jednoduchou úpravou.

Na obzore sa zjavil nový trend! Zapletané účesy sú dnes neuveriteľne populárne a doba si vyžaduje ďalšie a ďalšie obmeny. Tento look nás presvedčil doslova okamžite, pretože skvele vyzerá a navyše prináša nesporné výhody. Vďaka pár jednoduchým krokom zvládnete aj bez väčších skúseností zapliesť svoju ofinu smerom od tváre – výsledkom bude horúci hit, ktorý je praktický a zároveň príťažlivý. Či už si ho upravíte na strapato alebo uhladene a slávnostne – doplníte s ním akýkoľvek outfit. Zapletaná ofina je naozaj variabilná – od odvážneho kontrastu (rock verzus romantika) až po športovú eleganciu. Komu pristane? OK, s pixie a mini ofinou ju asi nevyčaríte, no inak si rozumie s akoukoľvek dĺžkou vlasov. Máte odvahu otestovať aktuálny trend medzi účesmi? Prinášame vám návod, ako na to:    

Zapletaná ofina: Prečo je taká originálna?

Na zapletanej ofine nás najviac zaujalo to, aká je mnohotvárna. Môžete ju upraviť ako tenký aj hrubý vrkoč, uhladiť alebo zvlniť. Stačí vyskúšať niekoľko variantov a zistiť, ktorý z nich sedí vašim vlasom najlepšie. Ak máte ofinu siahajúcu po obočie, odporúčame upliesť z nej francúzsky vrkoč. V prípade, že máte všetky vlasy rovnako dlhé, môžete sa pustiť do akéhokoľvek looku. Pôvabne rozpustených vlasov, cool looku so strohým vrkočom alebo avantgardy v podobe asymetrického účesu - sofistikovaný zapletaný prvok vám zakaždým jedinečne olemuje tvár.

Zapletaná ofina: Návod krok za krokom

Dosť bolo filozofovania na pletenú tému – je čas pustiť sa do akcie a nasledovať náš postup.

Čo budete potrebovať: Tužidlo, hrebeň, gumičku, vlásenky a lak

Ako na to:

1. Aby boli vlasy lepšie tvarovateľné, votrite do nich ešte za vlhka tužidlo o veľkosti tenisovej loptičky a vyfúkajte si ich fénom.

2. Vlasy prečešte a vytvorte cestičku na strane.

3. Na temene vyčleňte prameň vlasov a rozdeľte ho na tri časti.

4. Začnite zapletať francúzsky vrkoč pozdĺž čela asi tak do polovice. Preložte ľavý pramienok cez stredný a potom pravý pramienok cez stredný.

5. Proces opakujte a pri každom kroku pridávajte malý pramienok vlasov zvonku k ľavému aj k pravému pramienku.

6. Týmto spôsobom pokračujte až ku krku, potom do vrkoča pridajte zvyšné dĺžky vlasov a stiahnite ich do copa alebo do drdola.

7. Pletenú časť ešte upevnite vlásenkami a účes zafixujte lakom.

Stylingový tip: Ak vrkoč trochu roztiahnete a vyberiete z neho pár pramienkov, bude výsledok pôsobiť nedokončene a cool.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...