Účesy pre mužov s kútmi: Najlepšie tipy a triky

Getty Images

Vypadávanie vlasov, rednutie, kúty – aj muži majú svoje problémy. Ale na každý z nich existuje riešenie. Ak vaše čelo začína byť vyššie a línia rastu vlasov začína ustupovať, tou správnou odpoveďou je vhodný účes. Prirodzený, nekomplikovaný a sebavedomý – vďaka našim stylingovým tipom budú aj muži s riedkymi vlasmi vyzerať neodolateľne!

Každý druhý muž trpí postupnou stratou vlasov, niekedy to znamená aj stratu sebavedomia. Mnoho z nich sa v zúfalstve snaží problém zastaviť produktmi z lekárne, či dokonca aplikáciou farebného krycieho spreja, niektorí uvažujú o transplantácii vlasov. Existuje však oveľa prirodzenejšie riešenie – vhodný účes! Verte, že pre každú dĺžku vlasov existuje ten pravý look!    

Ako vznikajú kúty?

Ale začnime poporiadku: Čo je príčinou čiastočného rednutia vlasov, ktoré môže postihnúť mužov bez ohľadu na vek? Na vine je pohlavný hormón DHT. V mužskom tele sa vytvára z testosterónu. Vlasy sú na tento hormón mimoriadne citlivé. Vyššie hladiny DHT totiž naštartujú vypadávanie vlasov. Dorastajúce vlasy sú čoraz jemnejšie a redšie, až nakoniec z porastu zvýši len zlomok. Najviac postihnutá býva oblasť čela a spánkov, pretože v týchto miestach je cirkulácia krvi v porovnaní s inými časťami hlavy najnižšia.      

No vznikajúce kúty naozaj nie sú dôvodom na to, aby ste si trhali vlasy (budete ich potrebovať)! S tým pravým účesom môže aj vaše vysoké čelo vyzerať štýlovo.

Účesy pre mužov s kútmi: Krátke vlasy sú sexy

Najjednoduchší spôsob, ako dosiahnuť štýlový look aj s kútmi: čo najkratší strih vlasov, prípadne zarovnať ich dĺžku na niekoľko milimetrov.

Michael Stipe je výborný príklad – nielenže je ultra krátky zostrih výnimočne mužný a lichotivý, pôsobí vyslovene ležérne. Muži vďaka nemu nepôsobia staršie, ale naopak cool a výrazne. Príjemný detail jeho looku predstavuje tvarovaná briadka, ktorá trochu odpútava pozornosť od vysokého čela.   

Účesy pre mužov s kútmi: Strapatý look

Ďalší spôsob ako vyžarovať sebavedomie a štýl aj s menším počtom vlasov predstavuje správny styling. Máte polodlhé vlasy? Tak si ich po stranách skráťte a vrchné pramene nechajte o pár centimetrov dlhšie. Tento strih prináša veľa možnosti v oblasti stylingu, vďaka ktorým hravo zvýšite svoju atraktivitu. Jeden z nich: Zvýraznite textúru vlasov použitím vosku alebo gélu a upravte ich do špicatého looku (konce smerujú nahor). Ofinu môžete pre zmenu tiež sčesať do čela. Ležérna cestička a nedbalý styling zabezpečia, že účes nebude pôsobiť príliš vyumelkovane a divne. Kúty ostanú viditeľné, ale miesto nich bude v centre pozornosti štýlový účes. Buďte hrdí aj na svoje „nedostatky“!

Účesy pre mužov s kútmi: Dlhé, no nie nudné

Účesy pre mužov s kútmi
Hudobník Gavin Rossdale nosí dlhé vlasy aj napriek vystupujúcemu čelu.

Aj páni, ktorí si chcú ponechať dlhšie pramene, môžu vyzerať neprekonateľne mužne i napriek ustupujúcej línii nad čelom. Najlepší príklad: Spevák skupiny Bush Gavin Rossdale! Vlasy siahajúce po bradu si bežne zopína do nedbalého copu. Príťažlivý prvok: Pramene nad čelom môžu mierne zakrývať odhalené kúty.

Tip: Aby ste do účesu dostali trochu objemu a tvaru, votrite si do vlasov stylingový krém, rednutie vlasov nebude natoľko viditeľné. Púder pre objem dokáže v tomto prípade takmer zázraky -  vďaka nemu upravíte polodlhé vlasy do ležérneho hip looku s puncom nenútenosti. A rafinovane (ne)zamaskované kúty prestanú pútať pozornosť. 

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...