Dlhé i krátke vrstvené účesy

Môžete mať kučeravé alebo uhladené vlasy, krátke alebo dlhé, jemné alebo silné vlasy pre úžasne jednoduché vrstvené účesy. Nezáleží na tom, aký typ vlasov máte, vrstvené účesy sú atraktívnou voľbou. Hviezdy ako Michelle Williams a Nicole Scherzinger sú si dobre vedomé krásy tohto účesu. Predstavíme vám hviezdy a celebrity, ktoré nosia vrstvené účesy spolu so stylingovými tipmi, ako na to.

Vrstvené účesy môžu byť tou správnou voľbou, ak chcete pridať do vašich vlasov štruktúru a štýl. Vlasy môžete mať zostrihané jemne, v postupných vrstvách alebo môžu byť zostrihnuté do krátkeho pixie účesu. Mierne dlhšia verzia sa môže javiť ako shag začínajúci v oblasti uší. Dlhé alebo krátke vrstvené účesy môžu, ale nemusia mať ofinu. Neexistujú hranice pre vrstvené alebo postupne zostrihané účesy. Najlepšie na tom je, že vrstvené účesy nestratia svoje čaro, ak si ich priebežne nestriháte, alebo sa rozhodnete, že si chcete nechať narásť dlhé vlasy.

Vrstvené účesy sú nenáročné na údržbu, ak vlasy udržiavate nadýchané, končeky vlasov neporušené a jednotlivé vrstvy jasne definované.

Vrstvené účesy a objem

Používaním správneho šampónu a  kondicionéru na vlasy dosiahnete požadovaný objem a vzdušnosť účesu. Môžete tiež použiť penové tužidlo pre zväčšenie objemu, ktoré nanesiete do uterákom presušených vlasov na bezproblémový styling účesu.

Ak sú vaše vrstvené vlasy rovné, mali by ste ich vyfénovať prameň po prameni pomocou difúzoru. Zatiaľ čo si vlasy fénujete, prečesávajte si ich okrúhlou kefou smerom od korienkov až po končeky, aby ste tak dosiahli zmyselný objem a vzdušnosť účesu. Následne môžete vlasy natočiť na okrúhlu kefu smerom von, ak chcete svoje dlhé, či stredne dlhé vlasy nechať sa točiť týmto smerom.

Správna starostlivosť o vrstvené účesy

Správna starostlivosť o vlasy je obzvlášť dôležitá pri vrstvených účesoch, ktoré vyzerajú najlepšie, ak sú vaše vlasy zdravé a lesklé bez poškodených končekov. Koniec koncov, zdravé končeky výrazne prispievajú k celkovému dojmu z účesu. Ak je to nutné, použite špeciálny šampón, kondicionér, vlasové kúry alebo séra na končeky vlasov na poškodené vlasy. Zájdite za svojim kaderníkom a nechajte si ostrihať poškodené končeky vlasov, ak je to potrebné. Výsledkom sú zdravé vlasy a výrazný objem a pružnosť účesu.

Styling pre vrstvené účesy

Vrstvené účesy stoja a padajú na správne definovaných jednotlivých vrstvách a zdôraznených končekoch vlasov. Aby ste dotiahli účes do dokonalosti, vosk na vlasy je viac než potrebný. Vosk vám pomôže tvarovať  účes bez toho, aby vlasy zbytočne zaťažil alebo ich zlepil. Ako bonus, vosk na vlasy tiež zintenzívni lesk vašich vlasov. Vosk okrem toho dodáva objem, a preto je ideálnou voľbou pre jemné vlasy. Postačí malé množstvo, ktoré nanesiete na prsty a následne nimi zatáčate končeky jednotlivých pramienkov vlasov.

Stále hľadáte vrstvený účes podľa vašich predstáv? Fotografie hviezd s vrstvenými účesmi v našej galérii vám ponúknu nespočetné množstvo inšpirácii pre ten váš.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...