Objem do vašich vlasov - ako na to?

Takmer každá druha žena (48 percent) by chcela mať vlasy s väčším objemom. Ste jedna z nich? Nebojte sa, pomoc je na ceste. Je tu riešenie, aj keď sú vaše vlasy jemné alebo neposlušné. Podelíme sa s vami o naše tajomstvá, ako dodať vlasom objem pomocou fénu a natáčok. Tiež vám prezradíme tipy ohľadom starostlivosti a stylingových produktov.

Dodanie objemu vašim vlasom
Objem nemusí siahať nad vašu hlavu!

Je tu koniec spľasnutých vlasov. Špeciálne rady produktov pre jemné a neposlušné vlasy vám pomôžu získať objem. Šampóny, masky a kúry s kolagénovým komplexom dodajú vlasom viac pevnosti a okamžite vytvoria dojem veľkého objemu. Produkty vlasovej starostlivosti skrotia vaše vlasy.

Pre čo najlepší výsledok by ste mali použiť pred fénovaním tužidlo bez obsahu alkoholu. Dodá vašim vlasom viac objemu a nevysuší ich. Jednoducho vysušte vlasy uterákom a potom do nich naneste penové tužidlo. Ak máte dlhšie vlasy, tužidlo použite len pri korienkoch.

Sušenie vlasov v protismere rastu vytvára objem

Vašim najlepším spojencom pre vytvorenie objemu je fén a správna kefa na vlasy. Vysušte vlasy na stredne tepelnom stupni fénu, aby zostali trochu vlhké. Pre kučeravé vlasy je vhodný fén s rozptyľovačom vzduchu. Vlasy fénujte malými krúživými pohybmi. Okrúhla kefa dodá požadovaný objem dlhým rovným vlasom.

Najskôr zoberte vrchnú časť vlasov a zopnite ich na vrchu hlavy. Potom spodné vlasy, počas fúkania, natáčajte na okrúhlu kefu. Fúkanie zakončite tým, že ponecháte kefu na chvíľu vo vlasoch. Nechajte vlasy vychladnúť a vyberte kefu bez toho, aby ste porušili tvar vlasov. Túto istú techniku použite následne aj na vrchné vlasy.

Veľký objem: Šesť rád od profesionálov

 • Nefúkajte si vlasy dole hlavou. Vedie to len k divokým a neposlušným vlasom. Lepší výsledok získate, keď si nakloníte hlavu na stranu a vyfúkate vlasy pomocou plochej kefy      
 • Z času na čas si cestičku učešte na opačnú stranu ako zvyknete. Okamžite to dodá vlasom viac pružnosti 
 • Lak na vlasy vám dodá viac objemu, ak budete vlasy lakovať prameň po prameni, ako keby ste ich zalakovali spolu
 • Použitím nahriatych natáčok okamžite získate väčší objem. Pamätajte, aby ste získali bohatý objem, musíte použiť veľké natáčky. Čím menšie natáčky, tým je väčšia pravdepodobnosť, že si vytvoríte kučery
 • Uistite sa, že vaša kefa na vlasy je dostatočne veľká. Štetiny by mali jemne presahovať cez natočené vlasy. Táto technika dodá vlasom objem, ale aj perfektný lesk
 • Používajte stylingové produkty na posilnenie štruktúry vlasov, ako gély a šetrné vosky. Tiež dávajte pozor, aby ste stylingové produkty aplikovali na končeky, a nie ne korienky vlasov
Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...