Zapletané vlasy alias nový „rasta“ look

Getty Images

Nech žijú zapletané vrkoče! Aktuálny comeback účesov z 90. rokov našim hlavám uštedril ďalší kultový look – hravé rasta vrkoče s nádychom exotiky. Dokonalý letný účes inšpirovaný Karibikom milujú aj hviezdy – tento moderný afro look už nosí napr. štýlová ikona Rita Ora. A aby sme vás dostali do rytmu, ako alternatívu ponúkneme aj štýl s jemnými dredmi.   

Leto si žiada nový look! Rasta štýl (či už zapletaný alebo zatočený) vám vo vlasoch vytvorí ideálny účes na pláž, ktorý je nielen elegantný, ale aj neobyčajne praktický.

Rasta look stojí za to vyskúšať, lebo...
...z vás urobí trendsetterku
...udrží všetky pramienky mimo tváre
...ponúka množstvo stylingových možností
...garantuje nový vzhľad bez toho, aby ste si vlasy farbili alebo strihali

Rasta look: Zapletané vlasy

Zapletaný rasta look
Herečka Zoë Kravitz s voľne rozpustenými zapletenými vrkočmi.

Precízne zapletané vrkoče pôvodne slúžili na to, aby pomohli skrotiť divokú afro hrivu. Už pred časom sa však tieto mini vrkôčiky stali populárnym účesom, ktorý sa nedávno opäť ocitol v centre pozornosti.

Existuje viacero rasta účesov, stačí len trocha zaexperimentovať s rozličnými verziami tohto rafinovaného štýlu. Jedným z nich sú napríklad vrkoče známe ako „Casamas“. Táto technika je pomenovaná podľa miesta svojho pôvodu - Casamas v Senegale. Vrkoče sú v tomto prípade hrubšie a zapletené tak natesno, ako sa len dá. Opačným trendom sú mini vrkôčiky – ide o pravdepodobne najznámejšiu variáciu rasta štýlu. Pri nej sú tenké pramienky siahajúce od korienkov zapletené do miniatúrnych vrkočov. Treťou možnosťou sú tzv. rozpustené vrkoče, ako ich vidíme na Zoë Kravitz. Afro vrkoče nie sú dlhšie než desať centimetrov a zvyšok vlasov je ponechaný ako rozpustený. Tip: do dĺžok vlasov votrite olej, aby sa dokonale rozžiarili!   

Rasta vrkoče: Stylingové variácie

Zapletaný rasta look
Rasta detail: Popová hviezda Rita Ora v cool účese s mini vrkôčikmi.

Keďže zapletaný trend umožňuje väčšie množstvo variácií, než akýkoľvek iný účes, s rasta lookom sa zaručene nudiť nebudete! Cop, výčes, rozpustené vlasy, drdol alebo falošný cop vyčaríte lusknutím prsta. A najlepšie na tom je, že veľký počet vrkočov má väčšiu hmotnosť, vďaka ktorej vydrží styling v perfektnom stave omnoho dlhšie. Je to skvelá voľba na horúce letné dni alebo na divoké festivalové víkendy! A mimochodom, Rita Ora je dôkazom, že rasta štýl neuveriteľne pristane aj blondínkam.  

Rasta Look: Stavte na prekvapivé kombinácie!

Zapletaný rasta look
Jemné dredy: Tento zapletaný štýl má ešte niečo navrch.

Pre tých, ktorí chcú rasta trend prispôsobiť svojmu naturelu, budú skvelou alternatívou vrkoče kombinované s dredmi. Navrchu zatočené a dole zapletené – návrhárka Franziska Michael poslala svoje modelky na mólo s týmto neprehliadnuteľným účesom počas berlínskeho týždňa módy 2015. Tak sa zrodil hit sezóny!

A na záver jeden módny tip: Jemné dredy vyzerajú obzvlášť dobre s outfitom, ktorý podčiarkne ženskosť nositeľky: príťažlivé šaty, luxusné látky a sofistikované tlmené odtiene (telové, biele a krémové).

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...