Jeden strih - šesť možností stylingu

Ani s krátkymi vlasmi nemusíte upadnúť do stylingovej rutiny. Modeli v tomto článku predvádzajú šesť odlišných účesov, ktorých základom je rovnaký krátky strih. Niektoré účesy kladú dôraz na úpravu vlasov smerom do čela alebo cez neho a iní modeli ho kombinujú so zarastenou bradou. Ani zmena farby už pre mužov nie je žiadne tabu.

Nie ste úplne spokojní so vzhľadom svojich vlasov? Pravdepodobne je najvyšší čas na zmenu. Kto vie, trocha experimentovania s účesom vám možno pomôže nájsť ten správny imidž. Nech je to, ako chce, skúšanie rôznych účesov by vás hlavne malo baviť. Tu nájdete niekoľko alternatív stylingu, ktoré nevyžadujú, aby ste si vlasy museli ostrihať. 

Stylingové možnosti pre mužov s krátkymi vlasmi

Zvykmi človek spohodlnie. Žiadne prekvapenia už neprichádzajú. Aj úprava vlasov vyzerá presne rovnako, ako vyzerala pred týždňom či pred mesiacom. Tvár v zrkadle je zakaždým tá istá a vlasy sú ostrihané a upravené stereotypným spôsobom. Aké známe a upokojujúce – a aké nudné!

Je čas ponechať tieto istoty minulosti a do všetkého, vrátane účesu, dostať trocha vzruchu. Zistite, ako ďaleko chcete zájsť. V prípade, že máte chuť zariskovať ešte kým na to nebude príliš neskoro, existujú spôsoby, ako to podniknúť krok za krokom a nevziať všetko príliš zhurta. S krátkym účesom môžete podstúpiť drastické ale aj mierne zmeny bez toho, aby ste vzali do ruky nožnice. Zmena je korením života! 

Začnite úpravami svojho momentálneho účesu. Môže vám pri tom pomôcť jeden či viacero nápadov z tohto článku. Sčesať si vlasy dopredu alebo do strany – to sú dve možnosti, ktoré sa dajú rozlične variovať. Ďalšou cestou k novému looku je rozdeliť si vlasy na odlišnom mieste. Ak si vaša rodina a priatelia zvyknú na to, že vás z času na čas vidia v inom účese, možno budete pripravený na veľký krok – napr. na novú farbu vlasov. Prípadne si skúste zafarbiť len časť vlasov. Vezmite si na pomoc všetky dostupné stylingové pomôcky, ako sú gél, zmatňujúca pasta, hrebeň, kefa i vaše prsty. Odvaha experimentovať bude odmenená rastúcim sebavedomím i obdivom okolia. Najdôležitejšie je, že zmena so sebou prináša zábavu, ktorú si pred zrkadlom stopercentne užijete! (Aj keby platinová blond bola mimo vaše možnosti.)  

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...