Ako povedať kaderníkovi, čo chcete?

Nie je vždy jednoduché vysvetliť kaderníkovi, aký účes chcete. Radi vám pomôžeme, aby ste predišli komunikačným problémom predtým, ako je už príliš neskoro na dosiahnutie želaného účesu.

Tip 1: Prineste kaderníkovi obrázky 

Obrázok je hodný tisíc slov. V časopise alebo inej publikácii môžete naraziť na obrázok účesu, ktorý sa vám páči. Mali by ste ho vziať so sebou, keď najbližšie pôjdete ku kaderníkovi. Obrázky môžu pomôcť, ak je na nich vidno účes spredu, zozadu aj z boku, alebo ak máte aj ďalšie obrázky podobného účesu. Ak si kaderník myslí, že zvolený účes nie je pre vás vhodný, mal by vám navrhnúť inú alternatívu.

Tip 2: Hovorte s kaderníkom o účese, ktorý chcete a potrebujete 

Pri prvom stretnutí s kaderníkom by ste ho mali upozorniť na to, koľko času máte na každodennú úpravu. Ste väčšinou v rannom zhone a preto si potrebujete len umyť vlasy a ísť? Chcete si nechať niekedy vlasy prirodzen vyschnúť, alebo vám viac vyhovuje fén, okrúhla kefa a stylingové produkty? Hovorte o svojom životnom štýle a spomeňte, či pracujete v konzervatívnom alebo modernejšom prostredí. Tiež by ste mali byť oblečené spôsobom, ktorý charakterizuje vašu osobnosť a životný štýl. To napovie vášmu kaderníkovi čo sa vám páči, a či sa vám bude účes hodiť k celkovému imagu. Uistite sa, že vie, čo od neho očakávate.

V prípade, že plánujete radikálnu zmenu účesu, mali by ste si predtým vyžiadať extra konzultáciu. Inak sa vám môže stať, že kaderník na vás nebude mať dostatok času.

Tip 3: Dajte kaderníkovi presné inštrukcie

Ak chcete mať účes kratší, mali by ste presne povedať, o koľko kratší si ho predstavujete. Najlepšie je, ak ukážete prstami dĺžku požadovaného skrátenia vlasov. Povedzte „ Najviac skráťte vlasy o toľkoto, nie viac prosím.“ Nedávajte inštrukcie, ktoré si môže kaderník vysvetliť úplne inak, ako napríklad „Chcem skrátiť len končeky.“

Tip 4: Pýtajte sa! Radšej si byť istá, ako nespokojná

Ak si nie ste so svojim kaderníkom ešte blízki, nemali by ste mu dovoliť, aby vám ostrihal vlasy podľa jeho predstavy. Hneď sa opýtajte, ako má v pláne ostrihaťn vaše vlasy. Stále sa pýtajte a pokojne si vypýtajte obrázok účesu ak neviete, akú metódu chce použiť alebo o čom vôbec rozpráva.

Tip 5: Sledujte nožničky 

Mali by ste stále sledovať, čo kaderník robí, aj keď si chcete oddýchnuť po náročnom dni. Ozvite sa hneď, ako ste s niečím nespokojná, kým je ešte čas to zmeniť. Dobrý kaderník bude pozitívne reagovať na vašu participáciu a bude rešpektovať vaše želania. Rozhodne by nemal reagovať neprimerane a vy by ste sa nemali cítiť nepríjemne, veď koniec koncov sú to vaše vlasy. Buďte priateľská ale priama, ak nič iné nezaberie ukončite svoju návštevu. Obyčajne by vám nemali nič účtovať. Kaderníci netúžia po zlej reputácii.

Tip 6: Stylingové produkty

Opýtajte sa svojho kaderníka na stylingové produkty. Môže vám pripraviť výber produktov, ktoré sa najlepšie hodia pre vaše vlasy. Tiež si môžete s kaderníkom pohovoriť o vašich obľúbených produktoch a tiež o ich najvhodnejšom použíití. Budete prekvapená množstvom tipov, ktoré sa takto dozviete.

Tip 7: Buďte úprimná!

Úprimnosť sa vypláca! Pár dní po opustení kaderníctva sa vám môže stať, že sa neviete stotožniť so svojim novým účesom. Aj pár dní po návšteve kaderníka sa môžte u neho sťažovať. Prvý najlepší krok ku zvládnutiu tejto situácie je telefonát. Dobrý kaderník vám opraví účes bez zaúčtovania.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...