Nie je vždy jednoduché vysvetliť kaderníkovi, aký účes chcete. Radi vám pomôžeme, aby ste predišli komunikačným problémom predtým, ako je už príliš neskoro na dosiahnutie želaného účesu.
Tip 1: Prineste kaderníkovi obrázky
Obrázok je hodný tisíc slov. V časopise alebo inej publikácii môžete naraziť na obrázok účesu, ktorý sa vám páči. Mali by ste ho vziať so sebou, keď najbližšie pôjdete ku kaderníkovi. Obrázky môžu pomôcť, ak je na nich vidno účes spredu, zozadu aj z boku, alebo ak máte aj ďalšie obrázky podobného účesu. Ak si kaderník myslí, že zvolený účes nie je pre vás vhodný, mal by vám navrhnúť inú alternatívu.
Tip 2: Hovorte s kaderníkom o účese, ktorý chcete a potrebujete
Pri prvom stretnutí s kaderníkom by ste ho mali upozorniť na to, koľko času máte na každodennú úpravu. Ste väčšinou v rannom zhone a preto si potrebujete len umyť vlasy a ísť? Chcete si nechať niekedy vlasy prirodzen vyschnúť, alebo vám viac vyhovuje fén, okrúhla kefa a stylingové produkty? Hovorte o svojom životnom štýle a spomeňte, či pracujete v konzervatívnom alebo modernejšom prostredí. Tiež by ste mali byť oblečené spôsobom, ktorý charakterizuje vašu osobnosť a životný štýl. To napovie vášmu kaderníkovi čo sa vám páči, a či sa vám bude účes hodiť k celkovému imagu. Uistite sa, že vie, čo od neho očakávate.
V prípade, že plánujete radikálnu zmenu účesu, mali by ste si predtým vyžiadať extra konzultáciu. Inak sa vám môže stať, že kaderník na vás nebude mať dostatok času.
Tip 3: Dajte kaderníkovi presné inštrukcie
Ak chcete mať účes kratší, mali by ste presne povedať, o koľko kratší si ho predstavujete. Najlepšie je, ak ukážete prstami dĺžku požadovaného skrátenia vlasov. Povedzte „ Najviac skráťte vlasy o toľkoto, nie viac prosím.“ Nedávajte inštrukcie, ktoré si môže kaderník vysvetliť úplne inak, ako napríklad „Chcem skrátiť len končeky.“
Tip 4: Pýtajte sa! Radšej si byť istá, ako nespokojná
Ak si nie ste so svojim kaderníkom ešte blízki, nemali by ste mu dovoliť, aby vám ostrihal vlasy podľa jeho predstavy. Hneď sa opýtajte, ako má v pláne ostrihaťn vaše vlasy. Stále sa pýtajte a pokojne si vypýtajte obrázok účesu ak neviete, akú metódu chce použiť alebo o čom vôbec rozpráva.
Tip 5: Sledujte nožničky
Mali by ste stále sledovať, čo kaderník robí, aj keď si chcete oddýchnuť po náročnom dni. Ozvite sa hneď, ako ste s niečím nespokojná, kým je ešte čas to zmeniť. Dobrý kaderník bude pozitívne reagovať na vašu participáciu a bude rešpektovať vaše želania. Rozhodne by nemal reagovať neprimerane a vy by ste sa nemali cítiť nepríjemne, veď koniec koncov sú to vaše vlasy. Buďte priateľská ale priama, ak nič iné nezaberie ukončite svoju návštevu. Obyčajne by vám nemali nič účtovať. Kaderníci netúžia po zlej reputácii.
Tip 6: Stylingové produkty
Opýtajte sa svojho kaderníka na stylingové produkty. Môže vám pripraviť výber produktov, ktoré sa najlepšie hodia pre vaše vlasy. Tiež si môžete s kaderníkom pohovoriť o vašich obľúbených produktoch a tiež o ich najvhodnejšom použíití. Budete prekvapená množstvom tipov, ktoré sa takto dozviete.
Tip 7: Buďte úprimná!
Úprimnosť sa vypláca! Pár dní po opustení kaderníctva sa vám môže stať, že sa neviete stotožniť so svojim novým účesom. Aj pár dní po návšteve kaderníka sa môžte u neho sťažovať. Prvý najlepší krok ku zvládnutiu tejto situácie je telefonát. Dobrý kaderník vám opraví účes bez zaúčtovania.