Skip to Content

Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

Hoci páni nemajú taký veľký výber účesov a farieb, aj napriek tomu môžu svoj styling prispôsobiť ich osobnosti či konkrétnemu podujatiu, experimentovať so strihom a zamaskovať určité problémy s vlasmi.

Najlepšie pánske strihy

Účesy pre mužov: Tom Daley
Britský skokan do vody Tom Daley s krátkym strapatým účesom.

Možno sa to nezdá, no aj muži si majú z čoho vyberať, pokiaľ ide o styling vlasov. Existuje viacero variácií, záleží na dĺžke vlasov a na tom, aký štýl preferujú. Veľmi krátky zostrih, dlhý cop alebo rozstrapatený „shag“ po ramená?  V ponuke je mnoho rozličných strihov pre rôzne dĺžky vlasov a je tu tiež možnosť experimentovať a striedať rôzne looky. Ak vám vlasy dorastajú, môžete im dať načas a nechať si ich dlhšie, alebo si ich vyholiť a začať tzv. „od nuly“. Ak muž nájde ten pravý účes, vždy sa k nemu vracia a zostáva mu nadlho verný – až kým sa neobjaví ďalší look, ktorý stojí za to vyskúšať.

Viac o pánskych strihoch:

Najlepšie pánske účesy

Pánske účesy: Robert Downey Jr.
Vlasy, okuliare, brada – od Roberta Downeyho Jr. sa dá čo-to naučiť.

Strih je len začiatok, základ skvelého účesu. Rozhodujúci podiel na tom, ako účes bude vyzerať, má styling vlasov. Žiada sa vám použiť dávku gélu a vytvoriť „mokrý look“, alebo ponechať vlasom možnosť sa pohybovať, ako sa im zachce? Necháte vlasy nad čelom voľné, alebo ich vyčešete do tvaru pätky s pomocou stylingových produktov? Nielen vlasy vytvárajú celkový look – budete ho chcieť vylepšiť štýlovou bradou? Fúzy, plná či tvarovaná brada – aj tu máte na výber z viacerých možností.

Viac o pánskych účesoch:

Muži a farba vlasov

Pánske účesy: Michael Fassbender a George Clooney
Príklady príťažlivého stylingu: ryšavý Michael Fassbender (vľavo) a George Clooney so šedivými vlasmi (vpravo).

Farba vlasov je pre mužov zjavne menej dôležitou témou než pre ženy. Dôležité však je, že aj pre nich existujú vhodné voľby farieb na vlasy. Pokiaľ ide o výraznú zmenu farby, prím u mužov hrajú blond odtiene (najslávnejším zosvetleným blonďákom je momentálne huslista David Garrett). Hnedú a čiernu môžu muži použiť tiež vo chvíli, keď sa u nich začnú objavovať prvé šediny. Šedivé hviezdy, ako napr. George Clooney však dokazujú, že aj tento dotieň môže pôsobiť príťažlivo, hlavne v prípade, že ho podporia ideálne zvoleným účesom. Ryšaví muži tvoria oveľa menšiu skupinu, no aj v ich prípade platí, že vďaka správnemu štýlu účesu a brady môžu vyťažiť zo svojej výnimočnej črty maximum. Slávni ryšavci ako Michael Fassbender predstavujú skvelú inšpiráciu pre mužov s týmto odtieňom vlasov.

Viac o farbe mužských vlasov:

Riešenia pre problémy s vlasmi

Pánske účesy: Luke Evans
Herec Luke Evans s vlasmi po ramená a ustupujúcou líniou vlasov.

Pre mnohých mužov predstavujú šediny menší problém než rednutie vlasov a rysujúce sa kúty nad čelom. Ustupujúca línia vlasov je väčšinou výsledkom genetických predpokladov a pri výbere vhodného účesu a strihu je dobré brať ju do úvahy. Dobrou správou je, že vďaka pár trikom môžete zo svojho vysokého čela urobiť určitú prednosť. Preto nie je nevyhnutné vždy siahnuť po žiletke, existujú účesy, ktoré svedčia i dlhším vlasom. Podľa výskumov mužov okrem vypadávania vlasovnajviac trápia lupiny. S vhodnou starostlivosťou však dokážete vlasom prinavrátiť zdravie a vitalitu bez týchto neželaných prejavov.

Viac o riešeniach problémov s vlasmi:

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...
 • Dlhovlasí muži

  Muži

  Dlhovlasí muži
  ...

  Nie každý muž si môže dovoliť dlhé vlasy. Chce to správny štýl a postoj.

  ...