Muži, ktorí nosia dlhé vlasy

Getty Images

Tu a tam si muži radi zmenia svoj účes. Existuje obrovské množstvo účesov na skúšanie. Po vyskúšaní všetkých zostrihov od konzervatívnych až po super krátke sú dlhé vlasy prísľubom požadovanej zmeny. Existujú nejaké predpoklady pre mužov na nosenie dlhých vlasov? Ako pôsobia dlhé vlasy na mužoch, páčia sa ženám a aké sú tie naj účesy? Ukážeme vám prominentných dlhovlasých mužov a pomôžeme vám rozhodnúť sa, či sú dlhé vlasy pre vás.

Dlhovlasí muži vytŕčajú z každého davu. Muži majú svoje dôvody, prečo si nechajú narásť dlhé vlasy. Jeden z praktických dôvodov je, že nemusia chodiť ku kaderníkovi. Krátke vlasy potrebujú strihanie, a teda časté návštevy v kaderníctve. A dlhovlasí muži sú najú svoj vlastný štýl. Mužov s dlhými vlasmi neprehliadnete. To je isté.

Atribúty a kvality, ktoré dlhovlasí muži musia mať

Muži, ktorí si nechali dlhé vlasy potrebujú bohaté vlasy a trpezlivosť – plus osobnostné vlastnosti. Obzvlášť ťažké je prechodné obdobie, kedy vlasy ešte nie sú dosť dlhé na zachytenie za ušami. V tomto období môže strih vyzerať a muž sa cítiť trochu rozpačito. Pomôže len pevná vôľa a športová čiapka (šiltovka).

Vyžaduje si to istú dávku odvahy, ak si chce muž nechať dlhé vlasy. Dlhovlasí muži priťahujú obdiv, rovnako ako vyvolávajú zízanie mužov i žien. Nosenie „hrivy“ si preto vyžaduje dosť dôvery. Ako sme to už napísali, nie každý muž má to, čo ho prijme nosiť dlhé vlasy.

Dlhovlasí muži a kultúrne očakávania

Dlhovlasí muži vyčnievajú z radu, a preto má mnoho ľudí v ich okolí svoje vlastné predstavy o mužoch s dlhými vlasmi. Záleží na uhle pohľadu, dlhovlasí muži sú často vnímaní ako rebeli (neovládateľní a neochotní sa podriadiť sociálnym normám), umelci (nekonvenční a odlišní vo svojej prirodzenosti), intelektuáli (trochu zmätení a nezaujímajúci sa o svetské záležitosti ako vlasy), pútači pozornosti (získať pozornosť je všetkým), slobodné duše (ku šťastiu sa nijako nepotrebujú viazať), alebo pekní chlapci (s vyberanými spôsobmi). Nech sú už asociácie akékoľvek, dlhovlasí muži sú záhadní a často sa javia ako temperamentní. Niektorí z nich vyzerajú dokonca s dlhými vlasmi mladšie.

Priťahujú ženy dlhovlasí muži?

Reakcie sú zmiešané. Nie je ťažké pochopiť zmyselný zážitok z dotýkania sa hodvábnych dlhých vlasov muža. Zatiaľ čo muži vždy milovali dlhovlasé ženy, pre ženy nie je také jednoduché akceptovať muža s dlhými vlasmi. Predstava, že muž môže mať dlhšie vlasy než jeho partnerka, je v našej kultúre stále cudzia.

Účesy pre mužov s dlhými vlasmi

Bežný ležérny look dlhých vlasov u mužov by nemal nikdy vyzerať ako čerstvo vyfénovaný. Muži by mali svoje dlhé vlasy nechať vyschnúť prirodzene, na vzduchu. Tiež to udržuje vlasy zdravšie. Pomocou prstov si vlasy prehrabnite. Jednotlivé pramene môžete zvýrazniť voskom.

Hrebeň a gél na vlasy by mali byť vyhradené na párty a slávnostné udalosti. To vám dovoľuje vytvoriť vo vlasoch rovnú cestičku na stred, začesať si vlasy blízko k pokožke hlavy a založiť ich za uši. Nebojte sa, ak tento uhladený účes nie je vaša šálka kávy. Aj cool rozstrapatený look sa hodí k vášmu obleku.

Muži so ženskými črtami tváre si môžu nechať narásť bradu spolu s dlhými vlasmi. Či už sa rozhodnete nosiť trojdňové strnisko alebo dlhú bradu, fúzy vám dodajú požadovaný mužskejší look. Nosenie brady pre viac mužský vzhľad je takmer nevyhnutné, ak si vlasy zopnete do copu pri krku.

Dlhé vlasy môžu zasahovať do športových aktivít. Jednoducho použite tenkú čelenku, aby ste vlasy udržali preč z tváre, alebo si ich zopnite do copu v okolí krku a použitie niekoľko sponiek.

Akýkoľvek účes preferujete, vlasy potrebujú správnu starostlivosť. Ležérny účes nezamieňajte s nedbalou úpravou vlasov. Jednoducho si vlasy dvakrát do týždňa umyte vlažnou vodou. Jedenkrát týždne použite prípravok na starostlivosť o vlasy. V prípade potreby si lesk vlasov zvýšite pomocou použitia prípravkov dodávajúcich vašim vlasom extra lesk.

Pozrite sa na známych dlhovlasých mužov. Možno v našej galérii objavíte svoj nový účes.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...