Elegantní i ležérni: Muži a ich klobúky

Muži zbožňujú nosenie klobúkov, baretov a baseballových šiltoviek počas celého roka. Hviezdy v našej galérii prezentujú rôzne druhy pokrývok hlavy – nechajte sa inšpirovať a zistite, aký účes zvoliť pod klobúk alebo čiapku.

Klobúky a čiapky sú bezpochyby najštýlovejším doplnkom v pánskom šatníku – dokážu dodať mužom osobitosť a zároveň tajomnosť. Ku každému outfitu existuje priliehavý klobúk či čiapka. Vhodne zvolenou pokrývkou hlavy môžete svojmu looku dodať ležérny nádych alebo svoj štýl pozoruhodne podčiarknuť. Všetko závisí na vybraných kúskoch odevu a na vašom jedinečnom štýle. Colin Farrell vyzerá v klobúku veľmi šarmantne, rovnako ako Ashton Kutcher v baseballovej čiapke. V galérii vám ukážeme, ako si pod ne upraviť vlasy, aj keď sú tie vaše trochu dlhšie.

Stylingové tipy pre mužov s klobúkmi

Nie je dôvod, prečo by muži mali schovávať svoje vlasy pod klobúkom. Práve naopak, viditeľne splývajúce vlasy sú príťažlivé! Niekoľko strapatých prameňov nad čelom, na krku alebo po stranách vykúkajúcich spod lemu klobúka má v sebe dávku uvoľnenosti - stávajú sa súčasťou nenúteného vyžarovania (štýl Adriena Brodyho alebo Roberta Redforda). Iné klobúky a outfity si však vyžadujú premyslenejší styling so začesanými vlasmi elegantne uhladenými voskom (ako v prípade Colina Farrella).

Ako si klobúk alebo čiapku nasadiť, to už záleží na vašom individuálnom štýle. Hlboko do čela či ďalej dozadu ako tyrolskú čiapku? Bude cool, ak bude baseballová čiapka posadená viac na stranu? Má okraj plochej čiapky smerovať dopredu alebo dozadu? Najlepším spôsobom, ako to zistiť, je vyskúšať si pred zrkadlom rôzne variácie a spôsoby nosenia. Spoľahlivo tak prídete na to, ako zladiť klobúk i čiapku so svojimi rysmi i štýlom obliekania.

Pre mužov s výraznejšími kútmi nad čelom môžu mať pokrývky hlavy aj praktický význam. Čiapkou či klobúkom hravo schovajú ustupujúcu líniu vlasov po stranách čela. Alebo ich môžu ako Colin Farrell či Luke Evans nechať vyniknúť bez zakrývania.

V galérii sme zostavili sériu skvele zladených hviezd v klobúkoch a čiapkach – nebojte sa ich nasledovať!

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...