Účesy pre mužov s okuliarmi

Dnes už muži neskrývajú problémy so zrakom a okuliare nosia ako výraz módneho postoja. Spolu s vhodne zvoleným účesom vytvárajú okuliare atraktívny imidž. Ukážeme vám niekoľko skvele ladiacich možností, ako si ku svojim okuliarom vybrať ten správny účes.

Muži už nevidia potrebu nosiť kontaktné šošovky, aby zakryli svoj problém so zrakom. Momentálne trendové okuliare majú hrubé rámy v tlmených farbách. Intelektuálne hranaté okuliare, okrúhle okuliare alebo akákoľvek kombinácia týchto tvarov sú štýlovou voľbou pre každého muža. Tmavé okuliare s hrubými rámami sú v súčasnosti módnym hitom.

Okuliare patria k tomu málu doplnkov, ktoré muži môžu nosiť, aby zmenili svoj imidž alebo zvýraznili svoju osobnosť. Na rozdiel od šatiek alebo pokrývok hlavy sú okuliare súčasťou pánskeho „výstroja“ už pomerne dlho a pôsobia výraznejším dojmom. Výber dokonalých okuliarov je preto nesmierne dôležitý. 

Účesy a okuliare: Harmonický dojem

Okuliare a účes sú dva prvky jedného imidžu, vytvárajú ucelený módny postoj.

Harmonický výraz: Ideálne kombinácie účesu a okuliarov vytvárajú harmonický imidž, ladia spolu farebne aj tvarovo. Online poradenské aplikácie vám môžu pomôcť nájsť tú pravú farbu vašich okuliarov. Svetlejšie rámy sa všeobecne najviac hodia k blond a ryšavým vlasom, tmavšie rámy zase vynikajúco dotvárajú imidž tmavovlasých a čiernovlasých mužov. 

Krátke či dlhé vlasy: Pri rovnomerne krátkom účese sa okuliare stávajú dominantným prvkom (pozri účes Lukea Evansa v našej galérii). V prípade dlhších vrchných vlasov Petera Soma je pozornosť rovnomerne rozdelená medzi účes a okuliare.

Okuliare a brada: Ak sú okuliare dominantnou črtou vašej tváre, brada by s nimi nemala súperiť. Tvarované alebo úzke brady sú ideálnou voľbou.

Protiklady sa priťahujú: Okrúhle tvary okuliarov pristanú hranatým tváram a opačne.

Vlasy preč z tváre: Okuliare v kombinácii s dlhou a hustou ofinou alebo prameňmi zakrývajúcimi tvár môžu jej výraz utlmiť.

Fotografie v našej galérii prezentujú atraktívne kombinácie brady, účesov a stylingu pre mužov s okuliarmi.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...